1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri

Tesla Cybertruck 2024 Sonrasına Ertelendi

Ünlü milyarder Elon Musk, merakla beklenen Tesla Cybertruck modeli hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Tesla Cybertruck 2024 Sonrasına Ertelendi
Tesla Cybertruck 2024 Sonrasına Ertelendi
0

Tesla’nın sahibi ünlü milyarder Elon Musk, birkaç yıl önce tanıtılan Cybertruck elektrikli pikap hakkında yorum yaptı. Yapılan açıklamada Cybertruck’ın seri üretiminin kısa vadede gerçekleşmeyeceği açıklandı. Bu gelişme, aracı merakla bekleyenleri üzdü.

Elektrikli araç denildiğinde ilk akla gelen markalardan biri olan Tesla, 2019 yılında ilk elektrikli kamyoneti Cybertruck’ı görücüye çıkardı. Etkileyici bir tasarıma sahip araba, o sırada uygun bir fiyata rezerve edildi. Daha önce yapılan açıklamalarda aracın 2021 sonu veya 2022 başında piyasaya çıkacağı ifade edilmişti. Yıl 2023 ve Tesla Cybertruck henüz piyasada değil. Yapılan son açıklamaya göre bu kısa vadede olmayacak. Aktarılan bilgilere göre Tesla Cybertruck modeli 2024 sonrasına ertelendi.

Başarılı iş insanı Elon Musk, Tesla’nın 2022 yılı son üç aylık mali tablolarını yayınladığı konferansta Cybertruck ile ilgili soruları yanıtladı. Pikapla ilgili en ilgi çekici şey kesinlikle ne zaman seri üretime geçeceğiydi. Cybertruck’ın sorunları hakkında düşük profil tutan milyarder iş adamı, 2023 ortalarında seri üretimin başlayacağını duyurdu. Ancak henüz seri üretim için kesin bir tarih verilmedi.

Tesla Cybertruck Üretimi 2024 Sonrasına Ertelendi

Tesla Cybertruck 2024 Sonrasına Ertelendi
Tesla Cybertruck 2024 Sonrasına Ertelendi

Tesla patronu Elon Musk’a göre elektrikli kamyonetin seri üretimi 2024’te başlayacak. Milyarder iş adamı konu hakkında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı

“Üretim başlangıcını her zaman hafife almaya çalışırım”

Musk, seri üretim başladığında işlerin çok yavaş ilerlediğini ancak daha sonra hızla yükseldiğini de sözlerine ekledi.

Tesla Cybertruck Test Sürüşü

Tesla, Cybertruck üretimi ne aşamada?

Tesla, Cybertruck’ı muhtemelen Teksas’taki Gigafactory’de üretecek. Üretimin son noktası, montaj için gerekli üretim araçlarının sağlanmasıdır. Bu ifade, üretim için gerekli çalışmaların büyük ölçüde tamamlandığını göstermektedir. Ancak seri üretimin resmi olarak başlaması için bir süre beklemek gerekiyor.

Tesla Cybertruck haberleri ve çok daha fazlası için bizi takip etmeye devam edin. Tüm soru, öneri ve görüşlerinizi aşağıda bulunan yorumlar kısmından iletebilirsiniz. En kısa sürede geri dönüş sağlanacaktır.

Gazi Ünivertesi Otomotiv Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Bir çok markanın Servis Danışmanı olarak başladığım yolculuğumda, önce Servis Sorumlusu daha sonra da Satış Sonrası Bölge Sorumlusu poziyonlarında görev yaptım. Gönüllük esası kapsamında deneyimlerimi, tecrübelerimi Vites.NET Güncel otomobil bloğunda paylaşıyorum.

Yazarın Profili