1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri

Tesla CEO’su Elon Musk, Şirketin Gelecekteki Rakibi Hakkında Önemli Açıklama!

Milyarder iş insanı Elon Musk, Çinli otomobil şirketlerine hayran olduğunu söyledi.

Tesla CEO’su Elon Musk, Şirketin Gelecekteki Rakibi Hakkında Önemli Açıklama!
Tesla CEO'su Elon Musk, Şirketin Gelecekteki Rakibi Hakkında Önemli Açıklama!
0

Tesla CEO’su ünlü milyarder Elon Musk, şirketin gelecekteki rakibi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Musk, Çinli şirketleri Tesla’nın elektrikli otomobil endüstrisindeki rakipleri olarak gösterdi.

Elon Musk son senelerde en çok konuşulan isimlerden biri haline geldi. Başarılı iş insanının kripto para destekçisi paylaşımları, sosyal medya platformu Twitter’ı satın alması, karşı karşıya kaldığı davalar ve çok daha fazlası gündeme taşındı. Musk’ın son açıklaması da yine manşetlerdeki yerini aldı.

Herkesin bildiği üzere Tesla, elektrikli otomobil denildiğinde ilk akla gelen markalardan biridir. Otomotiv endüstrisinde elektrifikasyonda öncü olan şirket, dört farklı model pazarlamaya devam ediyor.

Tesla CEO'su Elon Musk, Şirketin Gelecekteki Rakibi Hakkında Önemli Açıklama!
Tesla CEO’su Elon Musk, Şirketin Gelecekteki Rakibi Hakkında Önemli Açıklama!

Bir yandan elbette bir noktada iplerin tamamen kopması ve Tesla’nın zirveye çıkması da mümkün. Tesla’nın kurucusu ve CEO’su Elon Musk, bugün bu olasılıkla ilgili bir açıklama yaptı. Musk, en büyük rakibi hakkında bir tahmin paylaştı.

Tesla’nın sonuçlarını tartışırken Çin hakkında soru sorulan Musk, Çinli otomobil şirketlerine hayran olduğunu söyledi. Çinli otomobil üreticilerine isim vermeden Çin’in en rekabetçi pazara sahip olduğunu söyleyen Musk, şu ifadeden sonraki ana fikrini şu şekilde ifade etti:

“En çok, en zekice onlar çalışıyorlar. Tahmin ediyoruz ki, ikinci Tesla olma olasılığı en yüksek olan şirket Çin’den olacak.”

Elektrikli otomobil denilince akla gelen ilk marka olan Tesla, henüz 2 milyon adede ulaşmış değil. Yani Tesla popüler bir marka ama bu popülerliği satışa çeviremedi. Ancak her yıl milyonlarca araba satan Elon Musk, Volkswagen ve Toyota gibi köklü şirketler yerine elektrikli araç alanına yeni giren Çinli şirketlerin ana rakipler olmasını bekliyoru.

Ünlü iş adamının Toyota, Volkswagen ve BMW gibi markaları bir kenara bırakıp Çinli şirketleri örnek göstermesi ise dikkat çekti. Hatta bazı medya platformları Elon Musk’ın popüler otomobil markalarına adeta Diss attığını ifade etti.

Tesla haberleri ve çok daha fazlası için bizi takip etmeye devam edin. Tüm soru, öneri ve görüşlerinizi aşağıda bulunan yorumlar kısmından iletebilirsiniz. En kısa sürede geri dönüş sağlanacaktır.

Gazi Ünivertesi Otomotiv Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Bir çok markanın Servis Danışmanı olarak başladığım yolculuğumda, önce Servis Sorumlusu daha sonra da Satış Sonrası Bölge Sorumlusu poziyonlarında görev yaptım. Gönüllük esası kapsamında deneyimlerimi, tecrübelerimi Vites.NET Güncel otomobil bloğunda paylaşıyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir