1. Anasayfa
 2. Oyak Araç Kampanyası
Trendlerdeki Yazı

Oyak Araç Kampanyası 2024 Fiyat Listesi - Modeller

Oyak Araç Kampanyası kurumun avantajlı rakamlara otomobil satışı yaptığı ve büyük kitlelerin takip ettiği oldukça özel bir kampanya. Yeni çıkan Austral, Captur, Jogger gibi araçlar dışında diğer modeller kampanya kapsamında indirimli rakamlara satılıyor. Oyak PLATFORM üzerinden yapılacak başvurularla hangi araç ne kadar indirimle satın alınır? Bütün gelişmeleri sizin için derledik...

Oyak Araç Kampanyası 2024 Fiyat Listesi – Modeller
Oyak Araç Kampanyası 2023 Ne Zaman
9

Oyak Araç Kampanyası 2024 heyecanla bekleniyor! Ağır pandemi koşulları nedeniyle son 2 yıldır düzenlenmeyen Oyak Araba kampanyası, Oyak Grubunun bülten bildirisiyle 2022 yılı Şubat ayında düzenleneceği açıklanmıştı. Fakat, arkası kesilmeyen çip krizi ve üretilemeyen araçlar yüzünden gözler Oyak Araç Kampanyası 2024 Ne Zaman sorusunun yanıtına çevrildi.

OYAK PLATFORM üzerinden yayınlanan resmi rakamları sizlere sürekli güncelleyerek aktarıyoruz. Oyak platformdan yapacağınız başvuruyla, Oyak Renault Kampanyasından faydalanarak otomobil alabilirlersiniz. Ayrıca otomobilinizin ne zaman teslim edileceği, Oyak Taşıt Kredisi gibi bütün konulara değinerek, aklınızdaki tüm soru işaretlerini gideriyoruz. 

OYAK Araç Kampanyası 2024 Ne Zaman?

Oyak Araç Kampanyası 2023 Ne Zaman
Oyak Araç Kampanyası 2024 Ne Zaman

Oyak Araç Kampanyası 2024’e yönelik fiyat listesini, otomobil seçeneklerini ve araçlara yönelik analizlerimizi listeledik. Oyak Araç Kampanyası ne yazık ki stok ve üretim sorunları nedeniyle 2 yıldır düzenlenmiyor. OYAK Araba Kampanyası 2024 yılında otomobillerin üretilmeye başlanmasıyla birlikte devreye girecek. Kampanya başlangıcındaki öngörümüz Kasım – Aralık ayları. 

Her ne kadar resmi olarak Oyak Araç Kampanyası 2024 başlamasa da OYAK Renault indirimi sayesinde, firma avantajlı fiyatlarla satışlara devam ediyor. Sizler için o özel kampanya dışında, bütün otomobillerin indirimli satış rakamlarını hazırladık. Eğer genel kampanyayı beklemek istemiyorsanız, yıl bazındaki Oyak Araba Kampanyası 20244’ten indirimli rakamlarla araç sahibi olabilirsiniz. 

OYAK Araç Kampanyası 2024 Fiyat Listesi

Oyak Araç Kampanyası 2023 Fiyat Listesi
Oyak Araç Kampanyası 2024 Fiyat Listesi

OYAK Araç Kampanyası 2024 Fiyat Listesini hazırlarken otomobillerin OYAK askeri personel indirimi uygulanmış rakamlarını listeledik. Oyak araç kredisi seçerek, dilediğiniz aracı satın alabilirsiniz. Öncelikle rakamları detaylı bir şekilde inceleyin. Daha sonra Oyak Araç Kredisi Hesaplama sistemini de sizlere aktararak çekeceğiniz kredi sonrasında aylık ne kadar ödeme yapacağınızı da aktaracağız. Adından da teslimat detayları dışında, aklınıza takılan bütün konuların yanıtlarını alabileceksiniz. Oyak Araç Kampanyası 2024 Listesi Resmi kurumlar tarafınca aktarılan rakamlar kapsamında sürekli güncellenerek listelenmektedir.

 • Clio 5 2024 Oyak Araç Kampanyası Fiyatı:  574.550
 • Renault Austral Oyak Araç Kampanyası Fiyatı : 1.190.000
 • Renault Taliant 2024 Oyak Araç kampanyası indirimli fiyatı:  481.950₺ –  625.400₺ ₺
 • Renault Zoe 2024 Oyak kampanyası indirimli fiyatı:  898.500₺
 • Renault Captur 2024 Oyak kampanyası indirimli fiyatı: f952.100₺– 1.188.850₺ 
 • Renault Megane 2024 Oyak kampanyası indirimli fiyatı: 850.550₺ –  1.144.300 ₺
 • Renault Koleos 2024 Oyak kampanyası indirimli fiyatı:  1.3590.000₺
 • Renault Express 2024  Oyak kampanyası indirimli fiyatı:  423.800₺ – 493.800 ₺

Önemli Notlar

 • En düşük fiyat en boş donanımı, en yüksek fiyat en dolu donanımı ifade eder.
 • Tek paket seçenekleri aynı rakamlarla ifade edilmiştir.
 • Otomobilinizde bulunmasını istediğiniz ek özellikler, özellik karşılığı fiyat kapsamında otomobilinizin üzerine eklenecektir.
 • Oyak Araç Kampanyası 2024 Satış Rakamları, 1.1.2024 Tarihi itibariyle güncellenmiştir.

Oyak Araba indirimi yüzde kaç?

OYAK üyelerinin her zaman avantajlı rakamlarla otomobil sahibi olacağını hatırlatmak isteriz. Renault Askeri personellerin oluşturduğu Oyak üyelerine satış kanadında en az %5, satış sonrası bölümünde de en az %10 oranında indirim yapmaktadır. Anlayacağınız yukarıdaki rakamlara %5 oranında zam yaparsanız, otomobilin gerçek anlamdaki satış rakamlarına ulaşabilirsiniz.

Oyak’tan Araba Almak Mantıklımı?

Oyak Araç Kredisi

Oyak’tan araba almak mantıklımı düşüncesine kapılıp, araştırma içine giren çok sayıda Oyak üyesi bulunuyor. Bu sorunun yanıtı kesinlikle EVET. Hatta tavsiyemiz acili yetiniz yoksa otomobil almak için Oyak Araç kampanyası 2024’ü beklemeleri yönünde. Çünkü kampanya dönemlerinden inanılmaz cazip fiyat avantajı ve çok güzel ödeme şartları Oyak üyelerini beklemektedir..

Oyak Araba Kampanyası 2024’den Kimler Yararlanabilir?

Oyak Araba Kampanyası 2024 “Prim ödeyen herkes!” faydalanabilir. Emekli bir Oyak mensubu ya da aktif çalışan bir personel rütbe farklılığı gözetilmeksizin OYAK Araç Kampanyası 2024den araç alabilir. Maaşından belirli oranlarda Oyak kurumuna kesinti yapılıyorsa, Oyak üyeliğiniz de devam ediyor demektir. Eğer sağlamasını yapıp kontrol edeyim derseniz de, IOS Store ya da Google Play market üzerinden OYAK PLATFORM uygulamasını indirip, üyeliğinizin sorgulamasını yapabilirsiniz. Oyak üyelerinin dışında Oyak araç kampanyasına katılım sağlayabilecek istisnai bir kitle var –ki onlar da Oyak İştirak Çalışanları.

OYAK’tan Araba Almanın Şartları Nelerdir?

OYAK’tan araba almanın tek şartı, üzerinize tanımlı olan bir oyak üyeliğinizin bulunması. Eğer oyak üyesi ya da iştirak grubundaysanız oyak kampanyasından araç alabilirsiniz. Oyak üyeliğiniz yoksa da güvendiğiniz bir oyak üyesi yakınınız olması durumunda aracınızı onun üzerine alıp kullanmanız da mümkün.  Oyak Kampanyadan her yıl yalnızca bir adet araç satın alabilir ve ödeme koşulları konusunda önünüze çıkan opsiyonlardan dilediğinizi seçip, otomobilinizi keyifle kullanabilirsiniz.

Oyak Araç Kredisi Hesaplama

Oyak Araç Kredisi Hesaplamaları şimdiye kadar her yıl sabit bir şekilde ilerledi. Kural kapsamında seçmiş olduğunuz otomobilin toplam satış tutarının %30 oranını nakit bir şekilde ödemeniz gereklidir. Bu rakam kampanyaya başvuru aşamanızda sizlerden tahsil ediliyor. Kalan rakamı ödeme yönteminizse tamamen kendi tasarrufunuza bırakılmış. Fakat oldukça cazip ödeme yöntemlerinin sizi beklediğinizden hiç şüpheniz olmasın.

Oyak Taşıt Kredisi 2024

Oyak taşıt kredisi 2024 sisteminde örneğin, 48 Aya için 0 faiz oranından faydalanabilirsiniz. Eğer çekeceğiniz tutar yüksekse 0 faiz yerine, oldukça düşük faizli ve uzun döneme yayılan kredi seçeneklerinden faydalanmanız da mümkün.

Oyak Araç Kampanyası 2024 yılındaki ödeme seçeneğine örnek verecek olursak,

 • Renault Megane baz modelin OYAK kampanyası 2024 indirimli rakamı : 823.900 ₺
 • Ödeyeceğiniz peşinat oranı: 205.057 ₺ – Bu rakam ödemeniz gereken en düşük peşinat oranını ifade eder. Eğer durumunuz varsa peşinat oranınızı yükseltip, ödemelerinizi düşürebilirsiniz.
 • Çekeceğiniz kredi tutarı: 618.843
 • 48 Ay 0 Faiz kapsamında ödeyeceğiniz rakam: 12.160 ₺

Krediyi 48 Ay’a yayma zorunluluğunuz da bulunmuyor. Ödeme gücünüz yüksekse daha düşük ay için 0 faiz kampanyasından da faydalanabilirsiniz. Örneğin, 12 Ay için başvurursanız Ayda 51.075 ödeme yaparak otomobilinize sahip olabilirsiniz.

Oyak Araba Kampanyası 2024’e Nasıl Başvurulur?

Oyak Araba Kampanyası 2024 Başvurusu OYAK PLATFORM uygulaması üzerinden düzenleniyor. Pandeminin belki de olumlu tek yönü bu oldu. Önceki yıllarda Oyak Renault araç kampanyasına başvurmak için İzmir-İstanbul ya da Ankara’da bulunan Mais Şubelerinin her hangi birisine gidip işlem yaptırmanız gerekiyordu. Oyak bu uygulamayı Oyak Kampanyası 2020 ‘yi düzenlerken kaldırdı. Artık bütün başvuruları Oyak Platform üzerinden alıyor. Oyaktan araba alma şartlarını taşıyan her birey, araç satın alabilmektedir.

Renault Askeri Personel İndirimi Ne Kadar?

Oyak Renault indirimi ne kadar
Oyak Renault indirimi ne kadar

Renault askeri personel indirimi seçimini yapacağınız araç kapsamında farklılık gösteriyor. Oyak kampanyası aslında sürekli devam ediyor. Oyak üyeleri ne zaman giderse gitsin, Mais Şubelerine başvuru yapmaları durumunda en az %5 oranında Renault Asker indirimden faydalanabiliyorlar. Dönem dönem araç ve stok durumuna göre bu oran daha da yükselebilir. Anlayacağınız her durumda oyak üyeleri avantajlı fiyat oranında faydalanabiliyorlar. Bu yüzden d e Renault Oyak indiriminin sürekliliğinden bahsedebiliriz. Üstelik bu satış kanadıyla sınırlı da değil. Otomobilinizi satın aldıktan sonra Satış Sonrası kısmında tüm bakım ve onarımlarınıza %10 oranında indirim alıyorsunuz.

Oyak, düzenlediği özel kampanya kapsamında her yıl belirli dönemlerde gerek araç gerekse ödeme koşullarında oldukça cazip fırsatlar sunmaktadır.

Oyak Araba Kampanyası Başvurusu

IOS Store ya da Google Play market üzerinden kolaylıkla indirebileceğiniz OYAK PLATFORM üzerinden, Oyak üyelerine bildiri gönderiyor. Daha sonra üyeler ekrana tıklayarak “Kampanya kaydını” yaptırıyorlar. Kayıt aşamasında sizlere fiyatları aktarmanın dışında almak istediğiniz araçları da listeliyorlar. Seçiminizi yaptıktan sonra bilgileriniz Çağrı Merkezine ya da Renault Diyalog sistemine düşüyor. Telefonla sizlere dönüş yapıyorlar. Bu aşamada dilerseniz seçtiğiniz aracı değiştirebilir, dilerseniz de aynı araç üzerinde işlem yaptırmaya devam edebiliyorsunuz.

Telefon görüşmesinde “İşlemlere online devam etmek mi istersiniz yoksa fiziki ziyaret mi yapacaksınız” sorusu yöneltiliyor. Fiziki olarak ziyaret yapacaksanız İstanbul, Ankara ya da İzmir şehirlerindeki Mais Şubelerinin her hangi birisine gitme zorunluluğunu hatırlatmak isteriz. Süreci şubeler üzerinden yürütüyorsunuz.

“İşlemlerime online devam etmek istiyorum” alternatifini seçmeniz durumunda da aracınızı yalnızca teslim almaya gidiyorsunuz. Üstelik yalnızca şubelere değil, dilediğiniz bayilere. Örneğin Şırnak’ta görev yapan bir askeri personel, bulunduğu ilden bütün işlemleri pratik bir şekilde yapabilir ve teslimat seçenekleri arasında kendisine en yakın bölgeyi bildirerek aracını kullanmanın keyfini yaşayabilir.

Oyak Renault Kampanyası 2024 Kullanıcı Yorumları

Oyak Renault Kampanası 2024 kullanıcı yorumlarını incelediğimizde teslimat süreci dışında hiçbir şikâyet bulunmuyor. Kampanya kapsamında seçiminiz yapacağınız otomobil size özel üretilmektedir. Stokta bulunmayıp, üretim yapıldığı için de Oyak Araç Kampanyası 2024 teslimatları siparişinizden yaklaşık olarak 3-4 ay sonra teslim ediliyor. Onun dışında avantajlı fiyat ve ödeme şekilleriyle tüm üyeleri mutlu etmeyi başaran bir kampanya. Bu nedenle de hemen herkes Oyak Araç kampanyası 2024’ü beklemektedir.

Oyak Üyesi Değilim, Kampanyadan Nasıl Faydalanabilirim?

Oyak üyesi olmak, Oyak Araç Kampanyası 2024 ‘ten faydalanmanın en önemeli koşulu. Oyak üyesi değilseniz, Oyak Araç Kampanyası 2024’den faydalanabilmek için oyak üyesi olan bir yakınınız üzerinden otomobil alıp kullanabilirsiniz. Otomobilin satın alacağınız kişi üzerinde görüneceğini bildirelim. Oyak Araç Kampanyası 2024 ‘ten satın alacağınız otomobili, başka birisine tescil ettirmeniz durumunda kredi borcu bittiğinde noterden aracı kendi üzerinize alabilirsiniz.

Oyak Araba Kampanyası 2024 Araç Teslimatları Ne Zaman Yapılır?

Oyak Araba Kampanyası 2024 araç teslimatları konusunda biraz sabırlı olmanız gerekecek. Çünkü kampanya kapsamında stoklardan araç satışı yapıldığı gibi, sipariş üzerine de satış yapılmaktadır. Eğer stokta stoktan bir araç alırsanız işlemlerin tamamlanmasıyla hemen aracınızı teslim alabilirsiniz.

Stok dışında üretilecek bir araç almanız durumunda bekleyeceğiniz süre, seçeceğiniz araca göre değişkenlik gösterecektir. Türkiye’de üretilen Clio 5 ve Meganı seçmeniz durumunda ortalama olarak 2 Ay sonra otomobilinizi teslim alabilirsiniz. Yurt dışından getirilen ithal modellerin teslim tarihiyse geçmiş kampanya dönemlerinde ortalama 4 ay süreyle gerçekleştirilmiştir. Özetle stoktaki aracı hemen, yerli üretim aracı 2 ay, ithal aracı da 4 ay sonra teslim alabiliyorsunuz.

Oyak Dacia Kampanyası 2024 Fiyat Listesi

Oyak Dacia Kampanyası 2023 Rakamları
Oyak Dacia Kampanyası 2024 Rakamları

Oyak Dacia Kampanyası 2024 Fiyat Listesinde Dacia marka otomobillere yer verdik. Bildiğiniz gibi Dacia, ilk kuruluşunda Romanya’nın üretimini sağladığı bir otomobil firmasıyken, hisselerin tamamını Renault’un almasıyla birlikte Renault çatısı altında hizmet sunmaya devam etti. Birçok parçaları aynı,

Tüm Renault Servislerinizde Dacia araçlarında bakım onarım hizmetinden faydalanabiliyorsunuz. Üstelik satış rakamları da Renault marka araçlara göre oldukça makul seviyelerde. Ülke genelinde çok sayıda mutlu kullanıcısı var. Sizler de Oyak Dacia kampanyası 2024 Fiyat Listesi arasından bütçeniz ve tercihleriniz kapsamında otomobil sahibi olabilir ve mutlu müşteriler kervanındaki yerinizi alabilirsiniz.

Dacia Duster, Dacia Jogger, Sandero ve Stepway,  modelleriyle bu yıl ilk kez üretildi. Bu nedenle de otomobile sahip olmanız durumunda yeni kasa bir aracı kullanmanın mutluluğuyla uzun süre kullanabilirsiniz. Çünkü araç üzerinde en azından 2-3 yıl her hangi bir kasa değişimi söz konusu olmayacaktır.

 • Yeni Dacia Sandero Oyak kampanyası fiyatı: 669.900₺ 
 • Yeni Dacia Sandero Stepway Oyak kampanyası fiyatı: 759.300 ₺ – 738.700₺ 
 • Dacia Duster Oyak kampanyası fiyatı: 812.900 ₺ –  994.900 ₺
 • Dacia Jogger Oyak kampanyası fiyatı: 654.050731.350 ₺

Değişkenli fiyat opsiyonları seçeceğiniz araca göre farklılık gösterdiği için yazıldı. Aynı aracın en dolu versiyonunu ya da baz versiyonunu almak tamamen üyelerin tasarrufu. Stoklar kapsamında dilediği otomobili tercih edebilmektedir.

 • En düşük fiyat en boş paketi, en yüksek fiyat en dolu paketi ifade eder.
 • Tek paket seçenekleri aynı rakamlarla ifade edilmiştir.
 • Otomobilinizde bulunmasını istediğiniz ek özellikler, özellik karşılığı fiyat kapsamında otomobilinizin üzerine eklenecektir.
 • Ek paketlerin tamamı tercih kapsamındadır. İstemediğiniz durumlarda satın almayabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular – 2024 Oyak Araç Kampanyası

Bu bölümde Oyak Araba Kampanyası 2024 gelişmelerine yönelik, siz değerli takipçilerimizin uzmanlarımıza yönlendirmiş olduğu en sık sorulan soruları derledik. Bu sorular, bizlere aktarılan onlarca soru arasından EN SIK SORULAR özelinde seçilerek yayınlanmıştır. Gerek mail gerekse de sitemizin Soru – Cevap üzerinden gelen soruları en doğru bilgilerle ve ivedilikle yayınlıyoruz.

Sık Sorulan Sorular özet niteliğinde okuyup, konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kullanıcılarımız için hazırlandı. Ayrıca Oyak Araç Fiyatları 2024 rakamlarına yönelik aklınıza takılanları, sormak istediklerinizi ya da deneyimlerinizi bizlerle YORUMLAR bölümünden paylaşırsanız yayınlamaktan mutluluk duyacağımızı bilmenizi isteriz. 

2024 Oyak Kampanyası Ne Zaman?

2024 Oyak kampanyası kurum tarafınca resmi olarak açıklanmadı. Öngörüler, kampanyanın 2024 Kasım – Aralık aylarında gerçekleşebileceği yönünde. Süreç biraz da otomobillerin üretim durumuna göre değişkenlik gösterecek. Tüm gelişmeler anında güncellenerek sizlere aktarılacaktır.

Oyak Araba Fiyatlarında Ne Kadar İndirim Yapıyor?

Oyak Araba Fiyatlarında satış aşamasında en az %5 indirim uygulamaktadır. Ayrıca satış sonrasındaki bütün mekanik bakım ve onarımlarına da %10 oranında indirim uygulanıyor.

Oyak Araba Kampanyası 2023 neden yapılmadı?

Oyak Araba Fiyatlarında satış aşamasında en az %5 indirim uygulamaktadır. Ayrıca satış sonrasındaki bütün mekanik bakım ve onarımlarına da %10 oranında indirim uygulanıyor.

Oyak Araba Kampanyası 2024 ‘ten alınan araç ne zaman satılabilir?

Oyak araba kampanyası 2024 ‘ten alınan araca daha binmeden bile satan, internete ilan vererek kendi kar payını koyan çok sayıda kullanıcı var. Kredi borcu olmadığı sürece satışınızı yapmanızda bir engel yok.

O.D.T.Ü İletişim Fakültesinden mezun oldum. Bir çok markanın Satış Danışmanı olarak başladığı yolculuğumda, önce Satış Sorumlusu daha sonra da Satış Bölge Sorumlusu pozisyonlarında görev yaptım. Gönüllük esası kapsamında deneyimlerimi, tecrübelerimi Vites.NET Güncel otomobil bloğunda paylaşıyorum.

Yazarın Profili

Yorumlar (9)

Popüler Yorumlar
 1. Siz hiçç merak etmeyin. Benim gözüm de, kulağım da kampanya gelişmelerinde. 🙂 Her ne olursa olsun, anlık bir şekilde bu konuda bilgilendirme yapacağım. O nedenle de sıkı takip edin.

 2. O sene, bu sene 🙂

Yapılan Yorumlar
 1. 23 Ocak 2023

  2 senedir bekliyoruz, gelsin artık 🙂

 2. Siz hiçç merak etmeyin. Benim gözüm de, kulağım da kampanya gelişmelerinde. 🙂 Her ne olursa olsun, anlık bir şekilde bu konuda bilgilendirme yapacağım. O nedenle de sıkı takip edin.

 3. Bu yıl iyi bir kampanya yaparmi acaba 4 5 yıl ödemeli yüzde 0 faizli

  • Hakan Bey Merhaba,
   Kampanya mutlaka olacak. 0 faizli kredi en fazla 12 ay süreyle veriliyor.
   48 Ay vade en son 1.69 faiz oranıyla verilmişti. Umarız şartlar gönlünüzce olur ve hayalinizdeki araca kavuşurwsunuz.

   • Kampanya olduğunda sadece yüzde 5 indirimli mi oluyor. Yoksa fiyatlari özel olarak mi belirliyorlar

    • Merhaba,
     %5 oranındaki indirim satış bölümünde yıl bazında yayılan bir kampanya. Satış sonrasında da %10. Fakat, her ne kadar son 2 yıldır malum nedenlerle düzenlenemese de yılın belirli dönemlerinde 1 ay süren özel bir kampanya düzenleniyor. Burada da oranlar oldukça değişken, %10 – %20 ‘lere kadar uzanan rakamları geçmiş yıllarda gördük.

 4. Bildiğiniz üzere normalde taşıt kredilerinde sınırlandırma var (araç değeri 400.000 TL altı ise %50 kredi, 400.000-800.000 Tl ise %30 kredi vs) bu kampanya dahilinde yine kredide aynı sınırlandırma oluyor mu? Yoksa örnek olarak 900.000 TL’lik aracın %30 peşin ödeyip (270.000₺ peşin) kalan 630.000 TL tamamına 48 ay açıklanan faiz ile kredi kullanılabiliyor mu?

  • Merhaba,
   Mevcut kredi koşulları kanunların belirlediği diğer detaylarla aynı. Bu hukuksal bir konu, önüne geçemezler. Yalnızca oyak taşıt kredisinde avantajlı faiz oranları geçerli oluyor.
   Yani, 900.000 TL’lik aracın %30 peşin ödeyip kalan 630.000 TL tamamına kredi kullanamazsınız.

Bir yanıt yazın