1. Anasayfa
  2. Fiyat Listesi

Mercedes-Benz Otobüs Fiyat Listesi 2023

Mercedes-Benz Otobüs Fiyat Listesi 2023
Mercedes-Benz Otobüs Fiyat Listesi
0

Mercedes-Benz Otobüs Fiyat Listesi 2023 yılında birçok turizm şirketi ve bireysel kullanım için aranmaktadır. Kalitenin sözlük anlamı olan Mercedes otomobiller, neredeyse ömürlük kullanıma sahiptir. Her ne kadar otobüsler hızlıca eskise ve sürekli uzun yol gitmek zorunda olsa da; Mercedes’in araçları ile yıpranmadan yolları aşabilirsiniz.

Mercedes-Benz Otobüs Fiyat Listesi Ne Kadar?

Mercedes Benz Otobüs Fiyatları, alacağınız modele ve sıfır/ikinci el durumuna göre değişiklik gösterecektir. Araç modeli konusunda karar verirken, sizler için önemli olan fiyat ise, Tourismo modeline yönelmenizi sizlere tavsiye edebiliriz. Bu araç modelinin fiyatlarının ortalaması, Travego modellerine kıyasla çok daha düşüktür.

Travego araç modellerinde ise, genellikle daha iyi bir konfor gözümüze çarpmaktadır. Çok daha konforlu olan bu araçlar sayesinde hem müşteri memnuniyeti hem de daha uzun süreli kullanım yatırımları yapabilirsiniz.

Birazdan sizler ile paylaşacağımız otobüs fiyatları, 2023 yılının Mart ayında bulunmuş ve analiz edilmiş değerlerdir. Listeyi sürekli olarak güncel tutacak olsak da; otomobil almadan önce güncel fiyatları incelemeyi unutmayın. Ne yazık ki ülkemizdeki yüksek enflasyondan en çok etkilenen sektör otomobil sektörüdür ve araç fiyatlarının ortalama bir değerini bulmak, hiç de kolay bir iş değildir.

Mercedes Tourismo Ne Kadar?

Tourismo fiyatları, daha öncesinde de dediğimiz gibi, Travego’ya kıyasla çok daha ucuzdur. Bu modelin fiyatlarını inceleyecek olursanız, 1.5 Milyon Lira ile 5 Milyon Lira arasında değişiklik gösterdiğini görebilirsiniz.

Alelade bir otobüs yatırımı için, Tourismo modeller de oldukça kullanışlıdır. Aralarında her ne kadar fazlaca fiyat farkı yokmuş gibi görünse de bu iki araç modeli; piyasadaki alternatiflerine kıyasla çok daha iyi özellikler barındırmaktadır. Hangi araç modelini tercih ederseniz edin, doğru bir araç yatırımı yapmış olacağınızı sizlere söyleyebiliriz.

Mercedes Travego Ne Kadar?

Mercedes-Benz Travego otobüs fiyatları, dönemden döneme değişiklik göstermektedir. Yaz bitiminde, piyasa oldukça canlı bir hale gelir ve fiyatlar düşer. Ancak kış ve yaz turizminin en aktif olduğu dönemlerde; araç bulmakta çok zorlanabilirsiniz.

Biz, sizlere fiyat araştırması yaparken yılların ortalama değerlerini aldık ve bugün bir Mercedes Travego fiyatının 3 ila 6 milyon arasında değiştiğini gördük. Tabii ki bu fiyat değişikliğinde, otomobilin çıkış yılı ve kilometresi oldukça önemlidir.

Travegolar Ne Kadar Yakıyor?

Mercedes Travegolar, yapılan araştırmalara göre 19.5lt/100KM ortalama yakıt tüketimine sahiptir. Ancak bu değerler, düz bir yol için geçerlidir. Uzun mesafelerde birçok farklı koşulda değerler alçalıp, yükselmektedir.

Tourismo 2+1 Kaç Kişilik?

Mercedes-Benz Tourismo 16 Relax model otobüsler, toplamda 54 kişiyi aynı anda taşıyabilmektedir. Özellikle de birçok yeni otobüs firması için, etkinlik ve servis araçları için bu kapasite fazlaca yeterli olmaktadır.

Tourismo Kilometrede Kaç Litre Benzin Yakar?

Tourismo model bir otobüs almayı planlıyorsanız, otobüsünüzde kaliteli benzin kullanmaya dikkat etmelisiniz. Yüksek verimli benzinler, KM başına harcayacağınız benzin hacmini oldukça düşürecektir. Normal koşullarda şehir içinde 4.2lt/100KM, şehir dışında 3.4lt/100KM benzin harcamanız öngörülmektedir.

Tourismo Kaç Vites?

Tourismo otobüs ailesindeki en ekonomik araç modeli olarak bilinmektedir. 6 silindiri vardır ve 7.7 litrelik bir motora sahiptir. 6 ileri manuel, 6 ileri ZF Ecolife Tork Konvertörlü Otomatik, 8 ileri otomatik vitese sahiptir.

Değerli okurlarımız, bu yazımızda sizler ile güncel 2023 Mercedes-Benz otobüs fiyatlarını paylaştık. Tabii ki Mercedes, lüks bir araç markasıdır. Daha uygun fiyata birçok alternatif bulunmaktadır. Bilgilerinizi yorumlar bölümünden, diğer okurlarımız ile paylaşabilir; araç önerilerinde bulunabilirsiniz.

O.D.T.Ü İletişim Fakültesinden mezun oldum. Bir çok markanın Satış Danışmanı olarak başladığı yolculuğumda, önce Satış Sorumlusu daha sonra da Satış Bölge Sorumlusu pozisyonlarında görev yaptım. Gönüllük esası kapsamında deneyimlerimi, tecrübelerimi Vites.NET Güncel otomobil bloğunda paylaşıyorum.

Yazarın Profili