1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri

En Az Yakan Suv Araçlar 2023 Listesi

SUV Araçlar göz alıcıdır, güvenlidir... Ama "Çook yakar" Halk arasındaki bu genel görüş doğru mu? Suv arabalar gerçekten çok mu yakar, hangi araba ne kadar yakıyor sizin için hazırladık. Ayrıca, az yakmasına yönelik HAP BİLGİLER de yazımızın sonunda sizlerle.

En Az Yakan Suv Araçlar 2024 Listesi
0

En az yakan SUV araçların en büyük taliplileri, genellikle büyük aile babalarıdır. Hem konfor hem de tasarruf sevenler için en iyi arabaları derledik. SUV araçlar hakkında hem bilgilendirmeler yaptık hem de yakıt değerlerine yönelik araştırmalar… Aracım SUV olsun aynı zamanda da az yaksın diyorsanız, bu içerik tam da size göre!

En Az Yakan SUV Araçlar

En Az Yakan SUV Araçlar! Suv arabalar sportif ve çok amaçlı kullanılabilen araçlara verilen genel isimdir. Bu araçlar, hemen her koşulda yola ayak uydurma konusunda oldukça başarılılardır. Güçlü bir sürüş deneyimi sunarlar ve aileler için ideallerdir. İster şehirler arası yolculukta isterseniz ise şehir içerisinde bu araçları kullanabilirsiniz.

Sizleri daha da fazla merak ettirmeden, En Az Yakan SUV Araçlar listemize geçmek istiyoruz

Nissan X-Trail Yakıt Tüketimi Ne Kadar?

Nissan X-Trail, yalnızca performansı ile değil, teknolojisi ile de oldukça öne çıkan bir araçtır. Konforlu bir yol deneyimi sunan otomobilin, akıllı yol kontrolü özelliği bulunmaktadır.

Araç, şehir içerisinde 5.7 lt ve şehir dışında 4.5 lt benzin tüketmektedir. Bu değerler, 100 kilometre için belirlenmiş olan değerlerdir.

Honda HR-V Yakıt Tüketimi Ne Kadar?

Honda HR-V, tüm özelliklerinden öte yakıt cimrisi ismi ile bilinmektedir. Bu aracın sahiplerinin hemen hepsi, otomobili yakıt tüketimi nedeni ile satın almaktadır. Tabii ki aracın dış ve iç tasarımı da göz kamaştırıcı ve oldukça fütüristiktir.

Otomobil, şehir içerisinde 100 kilometrede 6.3 lt; şehir dışarısında 4.8 lt, karma tüketimde ise 5.3 lt benzin tüketmektedir. Özellikle de geniş ailelere bu aracı satın almalarını şiddetle önermekteyiz.

Kia Sportage Yakıt Tüketimi Ne Kadar?

Kia Sportage, zaten hemen herkesin bildiği bir araç modeli. Benzersiz tasarımı ile kendisini hemencecik belli eden bu aracın kullanımı oldukça pratiktir. Karma kullanımda 6 lt kadar benzin harcar. Donanım özellikleri, oval olarak dizayn edilmiş farları ve spor görünümü göz önünde bulundurulduğunda; ilk satın alınması gereken en az yakan SUV modellerinden bir tanesidir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Kia Sportage 2023 Fiyat Listesi & Teknik Özellikleri

Peugeot 2008 Yakıt Tüketimi Ne Kadar?

Hem akıllı hem de tam bir yol canavarı bir araç önerisi isterseniz, sizlere Peugeot 2008’i gözümüz kapalı bir şekilde önerebiliriz. Şehir içerisinde tam bir yakıt cimrisidir. Benzini kullanmak yerine koklamayı tercih eder diğer bir deyiş ile. Rakiplerinde teker teker bulunan özellikler (Spor görünüm, yakıt tasarrufu, konfor vs.), bu araçta bir bütün halinde bulunmaktadır.

Tüm bu şartlar göz önünde bulundurulduğunda, markanın ne kadar güvenilir olduğu da hesaba katıldığında, Peugeot 2008 almamanız için tek bir mantıklı neden bile kalmamaktadır. Araç, şehir içi kullanımda 7 litre benzini, her 100 kilometrede bir yakmaktadır. Şehirlerarası yolculuklarda bu rakam 5’e kadar düşer. Karma kullanımda ise 6 lt/100km ile harika bir yakıt tasarrufu sağlamaktadır.

En az yakıt tüketimi hangi hızdadır?

Araçların en ideal yakıt tüketimi, çok bilinenin aksine 80 ve 90 kilometre arasıdır. Çok hızlı ya da çok yavaş gitmek, araçlardaki yakıt kullanımını olumsuz etkilemektedir.

Araba Kaç Bin Devirde En Az Yakar?

Bir otomobilin en tasarruflu olduğu değer aralığı, kullandığı yakıta; yola ve araca göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle yapılması gereken doğru hareket, aracınıza göre reçete oluşturmaktır. Yine de benzinli araçlarda 2500 ile 3000 devir arası, dizel araçlarda ise 2000 ile 2500 devir arasında kullanmak yakıttan tasarruf etmenize yardımcı olacaktır.

1.6 Dizel Çok Yakar Mı?

1.6 ve 1.2 motorlar, genellikle trafiğin büyük bir bölümünü oluşturan motor türleridir. Ortalama yakıt tüketimleri, 8.5 litre civarındadır. Şehir içi ve dışı bu değerler değişmek ile birlikte; şehirlerarası yolculuklarınızda tüketimin 6 litreye kadar düştüğüne şahit olabilirsiniz.

Araba çok yakıyorsa ne yapılır?

Gereğinden fazla benzin tüketen bir araca sahipseniz, gözünüz sürekli olarak ibrede ve azalan paranızda olacaktır. Sizleri anlıyoruz ve alacağınız önlemler ile, yakıt tüketimin oldukça azaltabilirsiniz. Aşağıdaki adımları uygulamayı deneyin:

  • Hızınızı azaltın
  • Daha az dur-kalk yapın
  • Yakıt alırken, kaliteli olanları tercih edin
  • Yakıtın sızıp sızmadığını, düzenli aralıklar ile kontrol edin
  • Ani ve sert frenler, hunharca benzin harcarlar
  • Vitesi doğru seçin ve araç devrini optimize edin
  • Araç içi sıcaklığından sorumlu sistemleri daha az kullanmayı deneyin (Klima, ısıtıcı vs.)
  • Rölantide araç kullanımından vazgeçin

En Az Yakan Suv Araçlar 2024 Listesini sizin için hazırladık. Aklınıza takılan, sormak ya da paylaşmak istediklerinizi bizlere YORUMLAR bölümünden iletebiliriz.

O.D.T.Ü İletişim Fakültesinden mezun oldum. Bir çok markanın Satış Danışmanı olarak başladığı yolculuğumda, önce Satış Sorumlusu daha sonra da Satış Bölge Sorumlusu pozisyonlarında görev yaptım. Gönüllük esası kapsamında deneyimlerimi, tecrübelerimi Vites.NET Güncel otomobil bloğunda paylaşıyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir