1. Anasayfa
  2. Yeni Arabalar

Kia Sportage 2023 Fiyat Listesi & Teknik Özellikleri

Kia Sportage 2023 Fiyat Listesi & Teknik Özelliklerini inceledik! Serinin 5. kasası olma özelliğini taşıyan bu yeni SUV, göz alıcı tasarımıyla karşımızda!

Kia Sportage 2023 Fiyat Listesi & Teknik Özellikleri
Kia Sportage Hybrid | Kia Sportage Tanıtımı | Kia Sportage Teknik Özellikleri
0

Kia Sportage 2023 yeni ve kesinlikle daha lüks bir görünüme kavuştu. Bir zamanlar en az şık kompakt crossover’lar arasında yer alan Kia Sportage,  2023 Kia Sportage aynı zamanda daha büyük ve daha ferah hale geldi ve oyunun kurallarını değiştiren bir dizi özellik ve seçenek eklendi. Alıcılar, artık iki elektrikli paket de dâhil olmak üzere, üç farklı aktarma organı seçeneğine sahip olacak. Ayrıca, aralarından seçim yapabileceğiniz iki yeni arazi dışı donanım paketine sahip olacaklar.

Kia Sportage 2023 İncelemesi

Kia Sportage 2023 İncelemesini yaparken hem yeni alıcılar hem de eski hayranlar için kazanacak çok şeyle karşılaştık. Yeni model, eski SUV’den daha büyük, daha geniş “Kaplan Burnu” ızgarası ve yeni bumerang şeklindeki farları ile, daha gergin, daha sportif bir görünüme sahip. Ayrıca, Güney Koreli otomobil üreticisinin yeni EV6 akülü elektrikli aracında, özellikle arka bagaj kapağında bulunan bazı tasarım ipuçlarını da alıyor.

Kia Sportage 2023
Kia Sportage 2023

Hatta 2023 model yılı için temel LX’ten Sporty X-Line’a ve lüks SX-Prestige’e kadar daha fazla Sportage versiyonu mevcut olacak. Kia, tamamen yeni, “araziye hazır” Sportage X-Line ve X-Pro donanımları ekliyor ve daha sonraki bir tarihte, sportif bir GT-Line bekleniyor. Otomobil üreticisi ayrıca, hem geleneksel bir hibrit hem de birçok sürücünün yalnızca pil gücüyle günlük işe gidip gelme ihtiyacını karşılayabilecek bir plug-in hibrit olmak üzere, iki elektrikli modeli piyasaya sürüyor.

2023 Sportage X Pro Eski SUV’den daha büyük olan yeni model, daha geniş “Tiger Nose” ızgarasıyla daha gergin, daha sportif bir görünüme sahip.

2023 Kia Sportage Dış Görünüm

2023 Kia Sportage Dış Görünümü, daha büyük Sorento ile aynı N3 platformuna geçiyor ve dingil mesafesi sadece 8,6 cm uzatılmış olmasına rağmen, toplam uzunluğu tam 18 cm büyüyor.

Yeni Sportage ayrıca önceki modelden 5 cm daha uzun duruyor. Ve yerden yükseklik, dört tekerlekten çekişli versiyonlarda 21 cm’ye, önden çekişli versiyonlarda ise 18 cm’ye çıkıyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
Honda CRV 2023 Fiyat Listesi & Teknik Özellikleri

Beşinci nesil Sportage, Kia’nın daha çarpıcı ve lüks bir görünüm kazandıran en son “Zıtlıklar Birleşiyor” tasarım dilini benimsiyor. Elbette, markanın tanıdık “kaplan burnu” ızgarası var. Burada Kia logosunun en yeni versiyonu, standart LED farlarla çerçevelenmiş. Sportage ayrıca yeni, bumerang şeklindeki LED farlara sahiptir.

Tavan hattı boyunca neredeyse tüm yol boyunca uzanan krom şerit gibi ince ayrıntılar ve D sütununun “yapısız” dokusu, Sportage’ın kalabalık bir kompakt crossover pazarında öne çıkmasına yardımcı oluyor.

2023 Kia Sportage İç Mekan

2023 Kia Sportage İç Mekanda dışı daha kaslı ve içi daha lüks olduğundan söz edebiliriz.. SUV, bilgi-eğlence sistemi için 12,3 inçlik bir dijital gösterge kümesini ve 12,3 inçlik bir dokunmatik ekranı birleştiren panoramik kavisli bir ekran sunuyor. Prestige gibi modellerde standart olan, alt donanım paketlerinde ise bir seçenektir.

Açılı hava menfezleri, gösterge panelinin teknik hissine katkıda bulunuyor. Asimetrik orta konsol, düğmeleri sürücüye daha yakın yerleştiriyor ve yeni bir döner vites konsolu içeriyor. Koltuklar artık gerçek dikişlere sahip ve daha yüksek sınıflar için vegan “deri” yüzeyler kullanıyor. Artırılmış dış boyutlar, önemli ölçüde daha büyük bir kabin anlamına gelir. Sportage, bir zamanlar kompakt sınıftaki en küçük ve en sıkışık modellerden biriyken, şimdi en geniş seçeneklerden biri.

Kipa Sportage içi
Kipa Sportage içi

2023 Kia Sportage Motor Sistemi

2023 Kia Sportage, 187 beygir gücü ve 178 pound-feet torkta derecelendirilen 2,5 litrelik sıralı 4 taban ile başlayarak, üç farklı aktarma organı seçeneği sunuyor. Hem ön hem de dört tekerlekten çekişli aktarma organı mevcuttur. Eski Sportage ile karşılaştırıldığında, ekstra 3,8 cm’lik bir yerden yükseklik sağlar.

2,5 litrelik motor, Sportage X-Pro için mevcut olan tek pakettir ve sadece dört tekerlekten çekişte bunu sağlamaktadır. Burada AWD sistemi, yol tutuşu düşük olan tümsekli ve arazi koşullarıyla uğraşırken, güç dağıtımını iyileştirmek için merkez kilitlemeli diferansiyele sahip elektro-hidrolik kaplin ekler. X-Pro modelleri ayrıca, daha büyük bir arazi tekerleği ve lastik kombinasyonu ile birlikte gelir.

Diğer donanım paketlerinde alıcılar, hibrit veya plug-in hibrit tercih edebilir. HEV sistemi, 1,6 litrelik bir turbo-4’ü tek bir elektrik motoru ve 1,5 kilovat-saatlik bir lityum-iyon pil paketi ile eşleştirir. Güç, 6 vitesli bir otomatik şanzıman aracılığıyla yönlendirilir ve önden veya dört tekerlekten çekiş olarak sunulur.

PHEV (Plugin Hibrit) aynı motor ve motor eşleşmesini kullanır. Ancak daha büyük bir lityum iyon pil paketinden güç alarak, çıkışı 261 beygir gücüne ve 258 pound-feet torka yükseltir. Nihai rakamlar henüz EPA tarafından doğrulanmamış olsa da, 13,8 kWh’lik paketin, şarjlar arasında 50 km/s hız yapmak için yeterli enerji sağlaması bekleniyor.

2023 Kia Sportage Güvenlik ve Teknoloji

Temel modeller, geleneksel bir analog gösterge grubu ve 8 inç dokunmatik ekran sunarken, müşterilerin çoğunluğunun ikiz dijital ekrana geçmesi kimseyi şaşırtmaz. Çok daha lüks bir görünüm ve ek özellikler sağlarlar. Tek dezavantajı, 12,3 inç dokunmatik ekranın Apple CarPlay ve Android Auto‘nun kablosuz sürümlerini kaybetmesidir.

Aynı anda beş cihaza bağlanabilen bir Wi-Fi erişim noktası gibi, kablosuz cep telefonu şarjı ve diğer kullanışlı özelliklere sahip olmaya devam edeceksiniz.

Ayrıca, güncellemeleri kullanarak haritaları güncel tutabilen bir navigasyon sistemi de vardır. Bulut tabanlı sistem, yönlendirmeyi anında da revize edebilir. Ayrıca Kia’nın 2023 Sportage’daki yazılımların çoğunu uzaktan güncellemesine de olanak tanıyor.

Yeni crossover ayrıca, Şeritte Kalma Yardımı ve Otomatik Acil Durum Frenleme özellikli Önden Çarpışma Uyarısı dahil olmak üzere, geniş bir gelişmiş sürücü destek sistemleri yelpazesine sahiptir. Kör Nokta Yardımı, uzaktan park yardımı ve 360 ​​derece çevre görüşü, düşük ve orta sınıf donanım paketlerinde opsiyon olarak ve yüksek donanım versiyonlarında standart olarak sunuluyor.

2023 Sportage X-Pro Bagaj Hacmi Yeni Sportage, selefinden 18 cm daha uzun, bu da bagaj için daha fazla iç alan anlamına geliyor.

KiA Sportage 2023 Hybrid

KiA Sportage 2023 Hybrid 1.5 kilowatt-saat lityum-iyon batarya takımı eşliğinde çalışmaktadır. Ayrıca turbo şarjlı 1.6 litrelik motora ve 44 kilowatt’lık elektrik motoru bulunuyor. Toplamda 226 bg güç üretebiliyor. Normal benzinli motoru 187 bg gücünde olduğunu da özellikle vurgulayalım. Anlayacağımız karşımızda oldukça güçlü bir motor var. Yakıt tüketimine baktığımızda 100 km’de 6.03 litrelik harika bir ortalaması bulunuyor.

Kia Sportage Hybrid | Kia Sportage Tanıtımı | Kia Sportage Teknik Özellikleri
Kia Sportage Hybrid | Kia Sportage Tanıtımı | Kia Sportage Teknik Özellikleri

KiA Sportage 2023 Fiyat Listesi

KiA Sportage 2023 Fiyat Listesini incelediğimizde de odlukça makul rakamlardan söz edebiliriz. Halefi olan HONDA CRV ‘de kasasını yenilemiş ve satış rakamlarının dedikodusu yayılmıştı. Açıkçası yakın rakamlar beklesek de çok daha düşük fiyatları hepimizi memnun etti.

İşte KiA Sportage 2023 Fiyat Listesi,

  • KiA Sportage 2023 Cool 1.6L 150 PS DCT Otomatik Mild Hybrid Benzin 1.015.000 TL
  • KiA Sportage 2023 Cool 1.6L 136 PS DCT Otomatik Mild Hybrid Dizel 1.085.000 TL
  • KiA Sportage 2023 Elegance Konfor 1.6L 150 PS DCT Otomatik Mild Hybrid Benzin 1.190.000 TL
  • KiA Sportage 2023 Elegance Konfor 1.6L 136 PS DCT Otomatik Mild Hybrid Dizel 1.260.000 TL
  • KiA Sportage 2023 Prestige 1.6L 150 PS DCT Otomatik Mild Hybrid Benzin 1.320.000 TL
  • KiA Sportage 2023 Prestige 1.6L 136 PS DCT Otomatik Mild Hybrid Dizel 1.390.000 TL
  • KiA Sportage 2023 1.6L 230 PS Otomatik Prestige Smart Hibrit 1.575.000 TL
Kia Sportage 2023 fiyatı ne kadar?

Kia Sportage 2023 başlangıç fiyatı 1.015.000 TL. Bu rakam tabi ki en boş modeli. Seçeceğiniz motor tipi, donanıma göre 1.600.000 TL’ye kadar uzanan rakamlarla satın alabilirsiniz.

Kia Sportage 100 km ne kadar yakar?

Kia Sportage 100 km Hybrid motorda 6 Litre civarında yakmaktadır. Bu oran normal benzinli motorda 9, dizel motorlarda da 7 Litre seviyelerinde seyrediyor. Trafik ve kullanım farklılıklarıyla az ya da çok yakması sürücünün kontrolünde. Yakıt tüketimini etkileyen unsurlar bulunmaktadır.

O.D.T.Ü İletişim Fakültesinden mezun oldum. Bir çok markanın Satış Danışmanı olarak başladığı yolculuğumda, önce Satış Sorumlusu daha sonra da Satış Bölge Sorumlusu pozisyonlarında görev yaptım. Gönüllük esası kapsamında deneyimlerimi, tecrübelerimi Vites.NET Güncel otomobil bloğunda paylaşıyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir