1. Anasayfa
  2. Yeni Arabalar

Honda CRV 2023 Fiyat Listesi & Teknik Özellikleri

Honda CRV 2023 Fiyat Listesi & Teknik Özellikleri
Honda CRV 2023 Teknik Özellikleri |Fiyatı| Tanıtımı
0

Honda CRV 2023, Milyonlarca kişinin sedan ve coupe modellerden SUV ve CUV’lere geçmesini sağlamak için, inanılmaz atılımlarına devam ediyor. 25 yıl önce ABD’deki lansmanından bu yana istikrarlı bir şekilde güçlü bir satıcı olan Honda, 2023 için Crossover’ı tamamen değiştirdiğinde, önümüzdeki yıl daha da fazla ivme kazanacağa benziyor. 2023 Honda CRV, yeni model yılı için ciddi bir dış cephe yükseltmesi de dahil olmak üzere, bazı önemli güncellemeler alıyor.

Yeni Honda CRV 2023 Teknik Özellikleri

Honda CRV 2023
Honda CRV 2023

Yeni Honda CRV 2023 Teknik Özelliklerine değinecek olursak, Altıncı nesil 2023 Honda CRV, ek teknoloji ve yükseltilmiş iç mekanla daha uzun, daha geniş ve daha ferah hale geliyor. Ayrıca, benzin fiyatlarının rekor seviyelere yakın olduğu bir zamanda, sürücülerin takdir edeceği türden bir kilometre performansı sunsa da, Honda’ya göre sürüşü daha eğlenceli hale getirmesi gereken güncellenmiş bir hibrit aktarma organına sahip. Honda CRC 2023 hybrid onu bekleyenlerin yüzünü güldürdü.

Rakamlarla, 2023 Honda CRV toplam uzunluk olarak 7 cm ve genişlik olarak 1 cm uzatılmış. 2023 modelinin dingil mesafesi 4 cm uzatıldı. Bu arada, Crossover’ın tasarımındaki en “radikal” değişikliklerden biri, ön camın tabanının 12 cm arkaya, 7 cm dışa ve 3,5 cm aşağıya kaydırıldığını görüyoruz. Yeni boyutlar aynı zamanda daha ferah bir kabin anlamına geliyor. Örneğin, arka koltuktaki yolcular artık 1,5 cm daha ayak mesafesine sahipler.

EX ve EX-L, 190 beygir gücü ve 242 n/m tork üreten 1.5 litrelik turbo-dört motorla çalışıyor. Güç, eski modele göre daha düşük RPM’lerde devreye girerek daha sportif bir tepki veriyor ve Honda da motor sesini azaltıyor. Motor, tam gazda kademeli vites geçişlerini çoğaltmak üzere programlanmış, revize edilmiş bir CVT şanzımanla eşleştirildi.

Honda C-V 2023 Dış Görünüm

Honda CRV 2023  Dış Görünümü, sanki her an araziye çıkacakmış gibi biraz daha pürüzlü görünüyor. Ridgeline kamyonetler ve Passport TrailSport SUV gibi diğer yeni hafif kamyonet güncellemeleriyle tanıtılan tasarım diline uygun olarak, 2023 Honda CRV daha sağlam bir görünüme sahip. Buna daha dik bir ızgara, daha uzun bir kaput ve güçlü, yatay bir kemer hattı dahildir. Ayrıca, aerodinamiği geliştirmeye yönelik birkaç dokunuştan biri olan entegre bir tavan spoyleri de var.

2023 Honda CRV, EX, EX-L, Sport ve Sport Touring olmak üzere dört donanım paketinde sunulacak ve her biri, ızgaraları, ön yüzü ve tekerlekleri olmak üzere farklı dış ince ayarlara sahip olacak. Örneğin Sport, 18 inç, 10 kollu Berlina siyah alaşım jantlara sahipken, Sport Touring siyah, 19 inç, ayrık 5 kollu alaşım jantlara sahip.

2023 Honda CRV’nin iç mekanı

Hodna CRV 2023 İç Mekan
Hodna CRV 2023 İç Mekan

CR-V EX-L ve Sport Touring modelleri, yükseltilmiş 9 inçlik yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekranın yanı sıra, standart kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto’ya sahip oluyor.

Ancak Honda’nın umutları, öncelikle CR-V’nin Sport ve Sport Touring versiyonlarında standart donanım olarak sunulan, yükseltilmiş hibrite dayanıyor. Bu “yeni rafine edilmiş” sistem, iki elektrik motorunu 2.0 litrelik Atkinson çevrimli 4 silindirli motorla eşleştiriyor. Paket artık, 204 hp ve 247 lb-ft tork üretiyor.Bu, sırasıyla 3 hp ve 15 lb-ft’dir ve Honda, Crossover’a daha sportif bir his verdiğini iddia ediyor. Hibrit şimdi ilk kez 453 kg’a kadar bir römorku kaldırabilirken, 2023 Honda CRV Hybrid’in en yüksek hızı 137 km/s’den 184 km/s’e çıkıyor.

Akıllıdört tekerlekten çekiş sistemi, tüm donanım paketlerinde mevcuttur ve Sport Touring’de standarttır. Aksi takdirde, EX, EX-L ve Sport ön tekerleklere güç gönderir.

Honda CRV 2023 Teknolojisi

2023 Honda CRV’de bir dizi yeni teknik özellik var. Diğer şeylerin yanı sıra, ilk kez Eğim İniş Kontrolünü sunuyor. Bu, düşük hızlı bir seyir kontrolü işlevi görerek, dik bir yokuştan çıkarken sürücünün 3,2 km/s ila 19,2 km/s arasında herhangi bir hız ayarlamasına izin verir. Honda Sensing sistemi tüm donanım paketlerinde standarttır ve otomatik acil frenleme ile, önden çarpışma uyarısı gibi çeşitli gelişmiş sürücü destek sistemleri sunar. 2023 modeli, Trafik Sıkışıklığı Asistanı, Trafik İşareti Tanıma ve Düşük Hızlı Fren Kontrolü gibi özellikler ekler.

thumbnail
Önerilen Yazı
Kia Sportage 2023 Fiyat Listesi & Teknik Özellikleri

2023 modelinin dingil mesafesi 4 cm uzatılarak daha fazla iç oturma alanı sağlandı. CR-V EX ve Sport modelleri, Apple CarPlay ve Android Auto özellikli 7 inç dokunmatik ekrana sahiptir. Daha yüksek donanıma sahip EX-L ve Sport Touring modelleri, yükseltilmiş 9 inçlik yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekranın yanı sıra, standart kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto’ya sahip oluyor. Ayrıca bir navigasyon sistemi ve Qi kablosuz akıllı telefon şarjı alıyorlar. Sport Touring ayrıca 12 hoparlörlü bir Bose premium ses sistemi ekler.

Honda CRV 2023 Fiyat Listesi

Genel olarak, 2023 Honda CRV, hâlihazırda oldukça etkileyici bir ürün grubuna göre bazı önemli iyileştirmeler gösteriyor. Birçok insan, gelecek ay hibrit motorlu Sport ve Sport Touring modellerini sürmeyi sabırsızlıkla bekliyor.

2023 Honda CRV, bu yıl showroomlara ulaştığında varış yeri ücretleri dahil 32.335 dolardan başlayacak. Bu, 2022’ye kıyasla kabaca 4.000 dolarlık bir artış anlamına geliyor. Ancak elbette rakamlar yanıltıcı olabilir.

Honda CRV 2023
Honda CRV 2023 Türkiye'ye ne zaman geliyor?

Honda CRV 2023 2. çekrek olan Yaz döneminde, Avrupa’da satışa sunulacak. Eşzamanlı bir şekilde Türkiye’de de satışının yapılacağını düşünüyoruz.

Honda Crv 2023 hybrid ne zaman gelir?

Honda Crv 2023 hybrid modeli, kasanın ülkemizde satılmasıyla gelecek. Honda bu konuda net açıklama yaptı. Hybird de diğer donanımlarla eşzamanlı satışa sunulacak.

O.D.T.Ü İletişim Fakültesinden mezun oldum. Bir çok markanın Satış Danışmanı olarak başladığı yolculuğumda, önce Satış Sorumlusu daha sonra da Satış Bölge Sorumlusu pozisyonlarında görev yaptım. Gönüllük esası kapsamında deneyimlerimi, tecrübelerimi Vites.NET Güncel otomobil bloğunda paylaşıyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir