1. Anasayfa
  2. Yeni Arabalar

Mercedes Benz Sprinter 2500 4×4 Fiyat Listesi ve Teknik Özellikleri

Mercedes Benz Sprinter 2500 4×4 Fiyat Listesi ve Teknik Özellikleri
Mercedes Benz Sprinter 2500
0

Mercedes Benz Sprinter İş seyahatlerimiz sırasında, bir Sprinter Yolcu Van ile sayısız kez karşınıza çıkar. Görünüşe göre her otel veya havaalanı, insanları gitmeleri gereken yere götürmek için bu popüler minibüsü kullanıyor. Özellikle de VIP Servisler. Çok yakın zamanlarda, Ford, Nissan ve Ram, Sprinter’ın uzun geçmişine meydan okuyor gibi görünüyordu. Sprinter’ın, özellikle 2019’daki birkaç önemli güncellemeden sonra, bu düşüncelerinde değişiklik oldu.

Taşıyacak çok insan varsa, Mercedes Benz Sprinter Binek Van bakmanız gereken bir araçtır. Bu haftaki test aracımız 12 kişilik koltuk, içinden geçebileceğiniz yüksek bir tavan ve çok fazla çekiş gücüne sahip turboşarjlı bir V6 dizel motor sunuyor. Mercedes Benz, bu minibüsün koşmak için doğduğunu söylüyor ve biz de aynı fikirdeyiz.

Bu hafta, dizel motorun irtifada ne kadar iyi performans gösterdiğini görmek için, bir Mercedes Benz Sprinter 2500 4×4 Yolcu Minibüsü kullandık.

Sprinter Yolcu Vanı: Yenilikler Neler?

Mercedes Benz, Sprinter’ın 2019 itibariyle yenilendiğini söylüyor. Ancak yeni LED farlar ve arka lambaları saymazsak, temelde aynı araç. 2019’un en büyük güncellemelerinden bazıları arasında 1500 ve 2500 Kargo, Mürettebat ve Yolcu Vanları için benzin seçeneği, 2500 ve yeni 4500 modellerinde artırılmış GVWR ve isteğe bağlı 10,25 inç dokunmatik ekran yer alıyor. Pencere ve göğüs-kalça hava yastığı artık tüm Kabin Şasi modellerinde standarttır.

Sprinter minibüs kutuları, HVAC ve sıhhi tesisat, elektrik ve telekomünikasyon, mal teslimi, gıda soğutma ve diğer genel hizmetler için özel olarak donatılır.

Mercedes VAN
Mercedes Benz Sprinter 2500 4×4

Sprinter Kaç Kişiliktir?

Sprinter Yolcu Minibüsünde 12 kişiye kadar oturabilir. Ancak Mercedes Benz, 15 koltuklu bir konfigürasyon sunuyor (yolcu için 14 koltuk, artı sürücü için bir koltuk).

Özellikler ve Seçenekler

Mercedes Benz Sprinter 2500 4×4 Yolcu Vanımız düğmeli çalıştırma, 13 hoparlörlü ses sistemi, arka görüş kamerası, USB şarj girişleri, arkada sıcak/soğuk havalandırma delikleri, tavana monte klima ünitesi, yakıt deposu ile geldi.

Sprinter Yolcu Vanımız;

  • Aktif Fren Yardımı,
  • Kör Nokta Yardımlı Ayna,
  • Dikkat ve Trafik İşareti Yardımı,
  • Aktif Şeritte Kalma Yardımı ve
  • 360 ​​derecelik kamera
  • Yumuşak debriyaj pedalı

gibi güvenlik özellikleriyle opsiyonel olarak sunuldu. Diğer seçenekler arasında Jet Black dış kısım, deri iç kısım, konforlu sürücü ve yolcu koltukları ve alçak ve yüksek menzilli 4×4 paketi yer alıyor.

Mercedes Benz Sprinter İç Mekan

Sprinter Yolcu Vanı biraz yüksek gibi görünse de, içeri girmek için bir basamak yeterlidir. Sürücü koltuğundan tüm manzaraya hakimsiniz. Kabin lüks değil ama bu minibüs ticari kullanım için ideal ve daha fazlasına ihtiyacınız yok.

Yolcu minibüsümüz 12 kişiyi ağırlayabilir ve arka koltuğun arkasında bagaj ve saklama için bolca yer vardır. Arka kapılar 180 derece açılarak yüklemeyi kolaylaştırır. Yan kapılar, bir yolcunun binmesi için kolay bir girişi ortaya çıkarmak için kayarak açılır.

Ön cam çok büyüktür. Sürücü bu büyük minibüsü geri geri sürerken, büyük yan aynalar ve arka görüş kamerası sayesinde iyi görebiliyor. Sürücüler iş başındayken yeni MBUX bilgi-eğlence dokunmatik ekranını da kullanabilir. Test modelimizde 10,25 inç ekran dahil olmak üzere iki isteğe bağlı boyut vardır. MBUX sistemi, Apple CarPlay ve Android Auto ile uyumludur ve Sirius Satellite Radio içerir.

Geniş yan camlar, güneşi dışarıda tutmak ve yolcuları rahat ettirmek için ekstra koyu bir renk tonu sunar. Yolcular, yakıtla çalışan ısıtıcı ile kışın sıcacık, yazın ise üstteki klima ünitesi ile serin kalacaklar. İç mekandaki siyah deri koltuklar oldukça rahat ve daha kısa yolculuklar için yeterlidir. Deri koltukların temizliği de kolaydır.

Motor ve Aktarma Organları

Bu hafta kullandığımız Sprinter Yolcu Vanı, 188 beygir gücü ve 325 lb-ft üreten, isteğe bağlı 3.0 litrelik turboşarjlı dizel motorla geldi. Yedi ileri G-Tronic otomatik şanzımanla eşleştirilmiş olarak geliyor. Testimiz ayrıca düşük vitesli yüksek menzilli transfer kutusuna sahip, dört tekerlekten çekiş ile geldi.

4×4 konfigürasyonlu Sprinter Yolcu Van 2500 için maksimum yük kapasitesi 1294 kg’dir. Bu sayı 1413 kg’a yükselir. Maksimum çekme kapasitesi 2250 kg’dir ve yakıt deposu kapasitesi 92 litredir.

Standart dört silindirli gaz motoru, 188 beygir gücü ve 158 lb-ft üretir. Arkadan çekişli ve dokuz vitesli G-Tronic otomatik ile standarttır. 2500 konfigürasyonunda, dört silindirli Sprinter Yolcu Vanının maksimum çekme kapasitesi 2250 kg’dir. Maksimum taşıma kapasitesi 1537 kg’dir. Maksimum GVWR ise 4072 kg’dir.

Sürüş Dinamikleri

Sprinter Yolcu Vanı 2500 konfigürasyonunda yerden yüksekte durarak, sürücüye yola hakim bir görüş sağlıyor. Motoru çalıştırdığınızda, anahtarsız çalıştırmaya bastıktan sonraki bekleme dışında, bunun bir dizel motor olduğunu asla bilemezsiniz. Son derece sessiz ve aracın içinde veya dışında egzoz kokusu almıyorsunuz, bu da yolcular için güzel.

İsteğe bağlı olan turbo-dizel, minibüse dağlara çıkarken bol miktarda çekme gücü sağlar. Yolcu doluyken bile minibüs, özellikle dizel motorla trafikte kalabilecek güce sahip olmalıdır. Tipik Mercedes Benz sürüş kalitesini beklemiyor olsak da, bazıları Sprinter Yolcu Vanını bu alanda gerçekten eksik bulabilir.

Büyüklüğünü anlamak için Sprinter Yolcu Vanını da şehirde sürdük. Minibüs, şehir sokaklarında ve park ederken şaşırtıcı bir şekilde manevra kabiliyetine sahiptir. Deneyimli servis şoförleri, özellikle 360 ​​derecelik kamera ile, otel otoparklarına girerken veya yoğun bir havaalanında dolaşırken, sorun yaşamazlar.

İlginizi Çekebilir: Aracınızın plakası “Özel” olsun! Özel Plaka Fiyatları 2023 Listesi ve Takma Prosedürleri

Uzman Görüşü

İdeal bir aday! Sprinter Yolcu Vanı, ticari ve endüstriyel uygulamalar için ideal bir adaydır. İnsanların taşınması söz konusu olduğunda, Mercedes Benz minibüslerinin birçoğunun, kışın kırsal alanlara ve kayak merkezlerine yolcu taşıdığını görüyoruz.

Mercedes Benz Sprinter 2500

Gazi Ünivertesi Otomotiv Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Bir çok markanın Servis Danışmanı olarak başladığım yolculuğumda, önce Servis Sorumlusu daha sonra da Satış Sonrası Bölge Sorumlusu poziyonlarında görev yaptım. Gönüllük esası kapsamında deneyimlerimi, tecrübelerimi Vites.NET Güncel otomobil bloğunda paylaşıyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir