1. Anasayfa
 2. Yeni Arabalar

Hyundai Tucson 2023 Fiyat Listesi & Teknik Özellikler

Hyundai Tucson 2023 Fiyat Listesi & Teknik Özellikler
2023 Hyundai Tuscon
0

Hyundai Tucson 2023. Orijinal Hyundai Tucson’un 2004 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana çok şey değişti. SUV’ler artık araba pazarına hakim. Ve yavaş bir başlangıcın ardından Güney Koreli otomobil üreticisi, küçük mekandan üç sıralı Palisade’ye kadar uzanan bir dizi teklifle, crossover ailesini nihayet detaylandırdı.

Tucson, bugünlerde daha geniş bir ürün yelpazesinin parçası olabilir, ancak yine de markanın en çok satan CUV’si ve Hyundai, önümüzdeki model yılı için tam bir makyajla bunu böyle tutmayı hedefliyor. Dıştan içe, Hyundai Tucson 2023 , onu üst sınıfa taşımayı amaçlayan yeni bir görünüme kavuşuyor.

Hyundai Tucson 2023

Hyundai Tuscon 2023
Hyundai Tuscon 2023

Dahili olarak NX4 olarak bilinen dördüncü nesil Hyundai Tucson, özellikle güç aktarma organları söz konusu olduğunda, alıcılara her zamankinden daha fazla seçenek sunuyor.

“Yeni Tucson, muhteşem tasarımı dışında, teknolojik yeniliklerle geldi

Hyundai Tucson 2023 yalnızca yüksek kilometre performansına sahip turboşarjlı gaz motoru seçeneğiyle değil, aynı zamanda geleneksel ve plug-in hibrit seçenekleriyle de sipariş edilebilir. Ayrıca yeni bir Tucson N Line paketi olacak. Ancak yeni Sonata N Line modelinde gördüğümüz performans artışının hiçbiri olmayacak.

Potansiyel Tucson alıcıları için muhtemelen daha önemli olan şey, 2023 makyajının hem yolcular hem de bagaj için sunmayı başardığı ilave hacim. Dingil mesafesi 8,6 cm büyüyerek 275 cm’ye yükseldi.

Bu arada bagaj hacmi yaklaşık %25, yolcu hacmi yaklaşık %6 artırıldı. (Plug-in hibrit, daha büyük pil takımı nedeniyle biraz bagaj alanından kaybediyor.)

Hyundai Tucson 2023 Dış Görünüm

Dış tasarımın, Hyundai’nin “Duygusal Sportiflik” tasarım dilinin en son versiyonunu benimseyerek kalabalığın arasından sıyrılması amaçlanıyor. Bu, Hyundai parametrik ızgarasının daha üç boyutlu bir versiyonuyla başlar ve kapatıldığında etkili bir şekilde kaybolan yeni ön aydınlatmayı, şık bir şekilde birleştirir. Çok parçalı farların bıçak benzeri şekli, yeni Tucson’un arka lambalarıyla yansıtılıyor.

Yeni SUV, özellikle açılı kıvrımların ön ve arka kapıları kestiği profil görünümünde, yumuşak kıvrımları ve keskin çizgileri harmanlıyor. Alçak kaput, eğimli olan ön cama doğru akıyor ve tavan nispeten düz olsa da, yan camların üzerinde yüzen krom çubuk sayesinde, coupe benzeri bir görünümü kavuşuyor.

Yeni Tucson’un bazı tasarım detayları hakkında, özellikle kaputtan yükselen ve arka farlara doğru kıvrılmadan önce tavan çizgisi boyunca akan krom şerit dikkat çekiyor. Bu ve kapı panellerindeki keskin köşeli kıvrımlar, 2023 Hyundai SUV’u görsel olarak öne çıkarıyor. Ancak potansiyel alıcıları bu konuda ikiye bölmesi de muhtemel.

Hyundai Tucson 2023 İç Mekan

Hyundai Tuscon içi
Hyundai Tuscon içi

Gösterge paneli boyunca uzanan ve Tucson’un havalandırma deliklerini büyük ölçüde gizleyen yatay ray gibi zarif bir şekilde uygulanan ayrıntılarla, crossover’ı birkaç kademe yukarı taşıyor.

2023 modelinin uzatılmış dingil mesafesi, özellikle arka koltuktaki yolcular söz konusu olduğunda, iç mekanda neredeyse sınıfının üzerinde bir sıçrama anlamına geliyor.

Ödüllü bir sörfçü ve Hyundai “marka elçisi” Sage Erickson’un SUV’un çıkışı sırasında birden fazla sörf tahtasını da içeren bir yığın teçhizatı yükleyerek gösterdiği gibi, koltuklar katlandığında oldukça geniş bir bagaj hacmi ortaya çıkıyor.

“2023 Tucson, genel olarak çok daha rafine ve lüks bir his sunuyor.”

Hyundai, genel olarak, son on yılda ucuz ve neşeli imajından kurtulmak için agresif bir şekilde hareket etti ve 2023 Tucson, genel olarak çok daha rafine ve lüks bir his veriyor. Yalnızca gizli havalandırma deliklerini değil, aynı zamanda dijital gösterge ekranını ve yeni, 10,25 inç dokunmatik ekranlı bilgi-eğlence sistemini de vurgulayan daha geniş, daha yatay bir gösterge paneline sahiptir.

Zayıf bir özellik varsa, bu klima kontrolü için kullanılan küçük dijital ekrandır. Daha önceki bir LCD teknolojisi çağından kalma gibi görünüyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
Honda CRV 2023 Fiyat Listesi & Teknik Özellikleri

Hyundai Tucson 2023 Teknik Özellikler

Motor, 1,6 litrelik sıralı 4’ü 1,49 kWh lityum iyon pilden güç çeken 44,2 kilovatlık bir motorla eşleştiriyor. Tork, 6 vitesli otomatik aracılığıyla dört tekerleğe de gidiyor. Paket, sağlam bir 226 beygir gücü ve 259 pound-feet tork sağlıyor.

187 hp ve 178 lb-ft tork sağlayan 2,5 litrelik sıralı 4 sisteme sahiptir. Motor, 8 vitesli bir otomatik şanzıman ile eşleştirilmiştir.

“Yeni, 10,25 inç dokunmatik ekranlı bilgi-eğlence sistemi, Tucson’un kontrol paneline sabitleniyor.”

Lansmandan kısa bir süre sonra, Hyundai gerçekten bir harika seçenek olacak olan bir plug-in hibrit veya PHEV paketi ekleyecek.

6 vitesli ve HTAC sistemi ile birlikte, geleneksel hibrit ile aynı 1,6 litrelik gaz motorunu kullanır. Ancak elektrik motorundan gelen güç 59 hp’den 90’a, tork 195’ten 225 lb-ft’ye çıkıyor. Güç darbeleri farklı noktalarda zirveye ulaştığı için, sayılar toplam değerler değildir. Ancak Plug-in paketi 261 hp ve 224 lb-ft torkta zirve yapar.

Hyundai’ye göre, aktarma organlarının üçü de 900 kg çekme kapasitesi sağlıyor.

Hyundai Tucson 2023 Güvenlik ve Teknoloji

2023 Hyundai Tuscon
Hyundai Tucson 2023 Fiyat Listesi & Teknik Özellikler 6

Tucson, standart bir 8 inçlik dokunmatik ekrana sahiptir. İsteğe bağlı 10,3 inç bilgi-eğlence sisteminin geniş ekran formatı, Hyundai’nin lüks Genesis markası tarafından kısa süre önce piyasaya sürülen, yeni GV80 SUV’dekine benzer. Şaşırtıcı bir şekilde, bilgi-eğlence sisteminde lüks markanın sahip olmadığı iki şey var: hem Apple CarPlay hem de Android Auto’nun kablosuz sürümleri.

“Bir dağ keçisi olmasa da, yeni Tucson bazı engebeli arazilerde dolaşmak için yeterli özellikler sunuyor.”

Tucson ayrıca isteğe bağlı Qi kablosuz akıllı telefon şarjı özelliğine sahiptir. Ve standart bir geri görüş kamerasının yanı sıra SUV, sürücünün aracın çevresinde neler olup bittiğini kuş bakışı bir bakış açısıyla görmesini sağlayan bir Surround görüş monitörü sunar.

2023 Tucson, Hyundai’nin anahtarlık yerine bir akıllı telefonun yerini almasını sağlayan yeni uzaktan anahtar sistemiyle sunuluyor. Diğer şeylerin yanı sıra, aracı uzaktan çalıştırabilir ve hatta ön koltuk ısıtıcılarını ayarlayabilirsiniz. Hyundai, Phone-as-Key akıllı telefon uygulamasına daha da fazla işlev eklemeyi planlarken, aynı zamanda markanın mevcut telematik sistemini de güncelledi.

Daha önce belirtildiği gibi, klima kontrolünün görünümü iyileştirilebilir ve akıllı telefon tarzı kapasitif kontroller yerine, geleneksel düğmelere geri dönmeyi düşünebilirler.

 • Güvenlik açısından Tucson,
 • Hyundai SmartSense paketine,
 • Yaya algılamalı önden çarpışma izleme ve önleme,
 • Şerit tutma yardımı,
 • Otomatik uzun farlar,
 • Sürücü dikkat uyarısı ve
 • Arka koltuk uyarısı
 • Kör nokta izleme,
 • Arka çapraz trafik izleme ve
 • Uyarlanabilir hız sabitleyici

dahil olmak üzere genişletilmiş bir standart özellikler listesi getiriyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
Kia Sportage 2023 Fiyat Listesi & Teknik Özellikleri

Hyundai Tucson 2023 Hybrit

Hyundai Tucson hibrit, sağlam bir 226 beygir gücü ve 259 pound-feet tork sunuyor. Hyundai, performansın yanı sıra yakıt ekonomisini artırmak için bir gaz-elektrikli tahrik kullanma potansiyelini fark eden ilk marka değil. Bunu Toyota RAV4 ve Honda CR-V’nin hibritleştirilmiş versiyonlarında zaten gördük. Ancak Tucson gerçekten bu konuda göze çarpıyor.

Hibrit veya sadece benzinli modelde olsun, genel sürüş dinamikleri özellikle iyidir. Eski Tucson serisinden daha fazla yol hissi veriyor ve direksiyon daha yumuşak.

Geleneksel, benzinle çalışan seçenek, kabul edilebilirden fazla 187 hp ve 178 lb-ft tork sağlayan 2,5 litrelik sıralı 4’tür.

Uzman Değerlendimesi

Yeni Tucson’u değerlendirmeniz, muhtemelen onun gerçekten keskin dış tasarımına bakış açınıza bağlıdır.

Hemen hemen her açıdan bakıldığında, 2023 Hyundai Tucson, RAV4 ve CRV gibi güç santrallerini içeren bir sınıfın en iyileriyle karşı karşıya geliyor. Harika özelliklerle dolu, geniş bir iç mekanı var. Yakıt ekonomisi, pakete bağlı olarak segmentin üst seviyesinde görünüyor

Görüş ya da sorularınızı YORUMLAR bölümünden bildirebilirsiniz.

Hyundai Tucson 2023 Fiyat Listesi

Hyundai Tucson 2023 Fiyat Listesine gelince, yeni Tucson 24.900 $’dan başlıyor ve teslimat ücretlerinde 1.185 $ hesaba katılıyor. İyi donanımlı Tucson Limited, HTRAC ile 36.100 $’a ve Limited Hybrid için 37.500 $ gibi rakamlara ulaştı. Türkiye’de sıfır fiyatları oldukça değişkenlik gösterdiği için net bir rakam veremiyoruz.

Yeni SUV, her geçen yıl daha da kalabalıklaşan bir segmente giriş yapıyor. Bununla birlikte, Hyundai’nin en çok satan SUV’u olarak kalacağına inanmak için her türlü neden var.

O.D.T.Ü İletişim Fakültesinden mezun oldum. Bir çok markanın Satış Danışmanı olarak başladığı yolculuğumda, önce Satış Sorumlusu daha sonra da Satış Bölge Sorumlusu pozisyonlarında görev yaptım. Gönüllük esası kapsamında deneyimlerimi, tecrübelerimi Vites.NET Güncel otomobil bloğunda paylaşıyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir