1. Anasayfa
  2. Elektrikli

Dacia Spring Fiyatı ve Teknik Özellikleri ** 2024

Dacia Spring Fiyatı ve Teknik Özellikleri listeledik. Yeni kasa SUV, 2023 yılında yollara düşüyor. Türkiye'nin en ucuz elektrikli araç olma özelliğini taşıyan Dacia'nın yeni elektrikli aracı 2023 yılında yollarda olacak.

Dacia Spring Fiyatı ve Teknik Özellikleri ** 2024 | En ucuz elektrikli!
Dacia Spring
0
8.3
Dacia Spring Fiyat Listesi ve Teknik Özellikleri

Dacia Spring Fiyatı ve Teknik Özellikleri listeledik. Yeni kasa SUV, 2023 yılında yollara düşüyor. Türkiye'nin en ucuz elektrikli araç olma özelliğini taşıyan Dacia'nın yeni elektrikli aracı 2023 yılında yollarda olacak.

  • Toplam Menzil 7.5
  • Dış Tasarımı 7.8
  • İç Tasarımı 7.9
  • Satış Fiyatı 10

Dacia Spring Fiyatıyla Türkiye’nin en ucuz elektrikli otomobili olarak geliyor! Dacia Spring Türkiye sokaklarında dolaşırken tam 295 KM menzile sahip olacak. Ayrıca ürettiği güç de azımsanmayacak kadar yüksek. Tam 44 PSI! Dacia Spring, 2024 fiyat listesine geçmeden önce bu harika tasarımı biraz daha yakından inceleyerek Dacia Elektrikli aracının özelliklerine yer verelim.

Dacia elektrikli
Dacia Spring Fiyatı ve Teknik Özellikleri ** 2024 | En ucuz elektrikli! 3

Dacia Spring Teknik Özellikleri

Dacia Spring Teknik Özelliklerine otomobilin dış kısmını inceleyerek başlıyoruz. Fiziki boyutları şu şekilde,

  • Dacia Spring uzunluğu: 3734 MM
  • Dacia Spring genişliği: 1622 MM
  • Dacia Spring yüksekliği: 1516 MM

Dacia Spring donanım özellikleri arasında geri görüş kamerası, hız sabitleyici, Bluetooth gibi her aracın olmazsa olmazı, klasik donanımlar da yerini alıyor. Güvenlik açısından da ABS, ESP dışında 6 hava yastığı ve ön çarpışma uyarı sisteminde otomatik acil frenleme asistanı otomobil özelindeki güvenlik algısını yükseltmiş.

Dacia Spring Dış Tasarımı

Dacia Spring Dış Tasarımında, Elektrikli Dacia Spring ‘in en baz modelini incelediğimizde üzerindeki 14 inç boyutundaki saç jantlar en büyük çıkıntı. Biraz otomobilin görselliğini bozduğundan söz edebiliriz. Fakat firma bunu ek opsiyonlarla ortadan kaldırmış. Flexwheel adlı alüminyum alaşımlı jantlara fiyat farkını ödeyerek sahip olabilirsiniz. Muhtemelen saç jantlar en ucuz elektrikli araba olabilmek adına atılmış en büyük adım.

Turuncu dikiz aynaları da araca ciddi anlamda araca hoş bir estetik katmış. Ayrıca kapı eşikleri ve sis farlarının altına da benzer tonlarda şerit çekilerek bu görüntü desteklenmiş. Perakende, Business ve Cargo olmak üzere 3 farklı donanımla karşımıza çıkacak olan Yeni Dacia Spring’in bu özellikler içinde ne gibi farklılıklar barındıracağı şimdilik soru işareti.

Dacia Spring İç Tasarımı

Dacia Spring ici
Dacia Spring Fiyatı ve Teknik Özellikleri ** 2024 | En ucuz elektrikli! 4

Dacia Spring İç Tasarımında 3.5 inc boyutundaki renkli ekran gösterge panelini oldukça şık bir şekilde konumlandırılmış.  Ayrıca orta konsolda bulunan tam 7 inclik MEDIA NAV mükemmel bir multimedya sistemi sunuyor. Neredeyse bir “Tablet bilgisayar” olduğundan söz edebiliriz. Bu sisteminin Android Auto ve Apple CarPlay özelliklerini desteklediğinin de altını çizelim.

Dacia Spring Fiyatı Ne Kadar?

Dacia Spring Fiyatı Ne Kadar? Yeni Dacia Spring, şu anda Fransa ‘da 12.403 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Tabi, bu rakam ülkemizde ÖTV & KDV vergileriyle birlikte oldukça artacak. Kişisel fikrimiz Dacia Spring Türkiye Satış Fiyatı 700.000 TL seviyelerinde olacaktır. Bu rakam tabi ki en baz modelin başlangıç fiyatı. Seçeceğiniz opsiyonlara göre rakam daha da yukarıya çıkacak.

Dacia Spring kaç lira?

Dacia Spring Fransa’da 12.403 Euro’dan satışa sunulmaktadır. Ülkemizdeki ÖTV Sistemi ve KDV rakamları gibi ek maliyetler göz önüne alındığında satış fiyatının 800.000 TL olması bekleniyor.

Dacia Spring Kaç KM Gidiyor

Dacia Spring Kaç tam dolu bataryayla 305 KM yol kat ediyor. Bu rakam kullanım tarzına göre değişkenlik göstermektedir. Yüksek devirli kullanımlarda menzil de paralel bir şekilde düşer

Yeni Elektrikli Araba Dacia Spring Türkiye’ye ne zaman gelir?

Yeni Elektrikli Araba Dacia Spring Türkiye’ye yılın 3. çeyreğinden sonra gelecek. Takribi olarak Temmuz – Ağustos civarında otomobilin satışa sunulup, trafikte gezinmesi öngörülüyor.

Dacia Spring Fiyatı

O.D.T.Ü İletişim Fakültesinden mezun oldum. Bir çok markanın Satış Danışmanı olarak başladığı yolculuğumda, önce Satış Sorumlusu daha sonra da Satış Bölge Sorumlusu pozisyonlarında görev yaptım. Gönüllük esası kapsamında deneyimlerimi, tecrübelerimi Vites.NET Güncel otomobil bloğunda paylaşıyorum.

Yazarın Profili