1. Anasayfa
 2. Kendin Yap!

BMW gizli özellik nasıl açılır

BMW Gizli özellikleri, günümüz araçlarda popüler. Aracın üretici firma tarafınca sizlere sunulmayan özelliklerini "TEK TIKLA" aktif edebilirsiniz. Yapmanız gerekenler oldukça basit, aşama aşama anlattık!

BMW Gizli Özellik Açmak! – Kendin YAP ** 2024 Güncel
BMW Gizli Özellik Açma
4

BMW gizli özellik nasıl açılır? Gizli özellikler otomobilimizi daha kullanışlı hale getiren, kullanıldıkça araç sahibine keyif veren artı özelliklerdir. Her ne kadar adına “gizli özellikler” diye bir genelleme yapılsa da bunlar gerçekten gizli mi? Yoksa otomotiv üreticileri bu özellikleri bilerek mi açmıyor?

Fakat, BMW gizli özellik açma konusundan önce garanti durumunu inceleyelim -ki kararınızı ona göre verin.

BMW Gizli Özellik Açmak Garantiyi Bozuyor mu?

BMW Gizli Özellik açma garantiyi bozar mı? Gizli özelliğin sayısı o kadar fazla ki. Bunları tek tek sıralamak yerine olayın mantığını ele almayı daha doğru buluyoruz. Şöyle düşünün, siz bir imalatçısınız. Diyelim ki telefon üretiyorsunuz. Telefonunuzda çok daha fazla özellik sunma imkânınız varken siz bunları kullanmıyorsunuz ve 10 TL ‘ye satabileceğiniz bir cihazı 3 TL’ye satıyorsunuz. Böyle bir şeyi yapar mısınız, sizce mantıklı mı? Tabi ki hiç birimiz yapmayız.

BMW dâhil bütün otomotiv üreticileri özellikleri “araçla uyumlu olmadığı” için kapatırlar. Bakın çok özet bir cümle, nedir bu uyum? Bütün otomotiv firmaları otomobil üretirken ana parçalarını aracın donanımına göre montajlamaz, tek yerden sipariş geldiği için baz modellere de full modellere de aynı parçayı takmak zorunda kalır ve baz modelin taşımayan özelliklerini ekrandan gizler. Çünkü bağlantısı olduğu diğer parçalar aracın donanımımda mevcut değildir.

Bir örnekle bunu pekiştirecek olursak, en yaygın kullanılan Spor şanzıman kodlanması üzerinden yola çıkalım. Daha hızlı vites geçişi ve çok daha yüksek devir çevirmesine yardımcı olan bir özellik. Kodlarla açılması mümkün. Fakat sadece şanzımana bu direktifi vermek bizim istediğimiz performans için yeterli mi?

BMW Gizli Özellikleri Açma Yöntemi
BMW Gizli Özellikleri Açma Yöntemi

110 beygirlik bir motorun ürettiği gücü şanzımana aktarıp ondan performans isteyen bir motorun özelliğini, 90 beygir güç üreten bir motorun şanzımanının kodunu açarak ondan isteyemezsiniz. Bu motorun yüksek devirde çalışmasına ve uzun vadede ciddi zararlar vermesine neden olur. Hem de sizin almak istediğiniz performansı tam olarak alamamanıza neden olacaktır. Otomotiv üreticileri de şanzımanı değiştirmek yerine özellik gizleyerek motora uyumlu hale getirir.

Konuyu genel anlamda özetleyecek olursak gizli özellik açmak garantiyi bozar. Fakat etki eden yerlere. Örneğin bir cam krikonuz bozulursa yazılımla buna bir şey yaptıramayacağınız için garantiden işlem yaptırtabilirsiniz. Tabi camı kumanda eden UPC beynine de her hangi bir yazılım attırmamışsanız.

BMW Gizli Özellikleri Nelerdir?

BMW Gizli Özellikleri
BMW Gizli Özellikleri

BMW gizli özellikleri arasında çok sayıda opsiyon var. Bu özelliklerin her birisi otomobil sürücüsüne bir konfor alanı oluştursa da, yukarıda açıkladığımız nedenlerden dolayı otomobiliniz özelinde risk oluşturmaktadır. Gizli özellikleri kategorilere göre şu şekilde sıralayabiliriz.

BMW Gizli özellikleri – Aydınlatma, far sistemi

BMW Gizli özellikleri – Aydınlatma, far sistemi üzerine kurgulanmış gizli özellikler şu şekilde sıralanmıştır.

 • Amerikan farlar, içeriden otomatik bir şekilde açılıp kapatılabilir.
 • Ayna sinyali Amerikan parka göre tekrar revize edilir.
 • Sinyalin yandığı turuncu lamba devre dışı bırakılıp, stop lambası sinyal lambası olarak ayarlanır.
 • Aracınızı geri vitese takınca kapı kollarındaki ledler yanar.

BMW Gizli özellikleri – Konfora yönelik sistemler

BMW Gizli özellikleri – Konfora yönelik sistemleri şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Konfor sinyal sayısı 4’den 5’e yükseltilir.
 • Aracınızda ayna katlama özelliği yoksa kumandayla manuel kapatma özelliğini eklenmesi
 • Cam kaldırma özelliği kapı açınca durur, bu durum iptal edilir.
 • Start – stop sistemini manuel kontrol edebilme özelliği
 • Aracı stop edince multimedyada yer alan bütün ışıkların kapatılması
 • Kapıları kilitleyince camların otomatik bir şekilde kapanması.

Eğer bütün bunlara rağmen ben “BMW gizli özellik sistemini açmak istiyorum” diyorsanız işleme devam edelim.

BMW Gizli Özellik Nasıl Açılır?

BMW gizli özellikler nasıl açılır konusunu en ince ayrıntısına kadar anlatıyoruz!  Bu sayede clip cihazı bulunan her hangi bir esnafa tonlarca para ödeyerek bmw bilinmeyen özelliklerini aktif etmenize gerek kalmayacak. BMW gizli özellikler için aşama aşama uygulamanız gereken adımlar şu şekildedir.

İlk olarak bir OBD cihazı gerekli. Seri numarasının OBD2 ELM327 olmasına özellikle dikkat edin. Cihaz özelinde en uygun maliyetli temin yeri araştırabilirsiniz. Şu anki mevcut kampanyalarla tedarik edebileceğiniz en uygun cihaza Bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Cihaz ortalama 200  250 TL, dilediğiniz yerden temin edebilirsiniz.

OBD cihazını bluetooth vasıtasıyla aracımıza bağlıyoruz. İşte tüm işlem bu kadar! Cihaz zaten Türkçe ve otomatik, ekrandaki adımları takip ederek BMW Gizli özellikleri rahatlıkla açabilirsiniz. Takıldığınız bir konu olursa yorumlar bölümünden dile getirip, uzman ekibimizden hızlı bir yardım alabilirsiniz.

BMW gizli özellik nasıl açılır? konusuna yer verdik. BMW gizli özellik açmaya yönelik aklınıza takılanları bizlere YORUMLAR bölümünden iletebilirsiniz.

O.D.T.Ü İletişim Fakültesinden mezun oldum. Bir çok markanın Satış Danışmanı olarak başladığı yolculuğumda, önce Satış Sorumlusu daha sonra da Satış Bölge Sorumlusu pozisyonlarında görev yaptım. Gönüllük esası kapsamında deneyimlerimi, tecrübelerimi Vites.NET Güncel otomobil bloğunda paylaşıyorum.

Yazarın Profili

Yorumlar (4)

 1. Merhaba elm327 adaptörü aldim fakat gizli özelliklerle ilgili bir seçenek bulamadım yardımcı olabilirmisiniz

Bir yanıt yazın