1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri

Almanya Araba Fiyatları 2023

Almanya Araba Fiyatları 2023
Türkiye'de En Çok Satışa Konan 2. El Arabalar
0

Almanya’da Araba Fiyatları 2023 yılında da yoğun bir şekilde araştırılıyor. Almanya, Avrupa kıtasının en önemli devletlerinden bir tanesidir. Tarihi çok eski zamanlara dayanan Almanya, özellikle sanayi devriminden sonra çok güçlü bir ekonomik yapıya sahip olmayı başarmıştır.

Üretim anlamında çok üst düzey bir noktada olan Almanya’nın ekonomisi üretime dayalı bir yapıya sahiptir. Özellikle otomotiv sektörünün en önemli üreticilerinden biri olması, dünya otomotiv devlerinin bu ülkede üretim yapmasının önünü açmıştır. Dünyanın en büyük otomotiv üreticilerinden biri olan Almanya, BMW, Mercedes, Audi, Volkswagen, Skoda, Opel, Seat ve Porsche gibi çok önemli araç markalarının üretimini yapmaktadır. Almanya belki de otomotiv sektörünün en iyi üreticisi konumunda demek pek yanlış bir kavram olmaz.

Almanya’nın bu derece önemli bir otomotiv üreticisi olması, elbette ülkedeki insanların da araç alımı yaparken zorlanmamasını sağlıyor. Bu kadar geniş bir araç marka seçeneği olması, araç fiyatlarının düşük olmasının en büyük sebeplerinden biridir. Böylesine bir otomotiv üreticisi ülkedeki araba fiyatları da merak ediliyor. Pek çok kişi tarafından merak edilen Almanya’da araba fiyatları ne kadar sorusuna gelin beraber göz atalım.

almanya araba
Almanya Araba Fiyatları 2023 2

Almanya’da Araba Almak İçin Ne Kadar Süre Çalışmak Gerekir?

Bu soruyu iki farklı şekilde ele almak daha mantıklı bir seçim olacaktır. Bunun sebebi ise, 0 ya da 2. el araçların satışının olmasıdır. Normal şartlarda Almanya’da asgari ücretle çalışan bir kişi 14 veya 15 ayda kendisine 0 bir araba satın alabilmektedir. 2. El araç almak için ise Almanya’da asgari ücretle yalnızca 2 veya 3 ay çalışmak yeterli olmaktadır. Eminiz ki şu an çoğu kişinin aklında Almanya’da araba almak neden bu adar kolay acaba diye düşünüyordur. Bu durumun en net cevabı Almanya’nın dünya otomotiv üretimi anlamında çok iyi bir noktada olmasını söylemek mümkündür. Almanya araçları kendisi ürettiği için tüm bu Alman arabalarının vergi oranı da çok düşük. Bu da Almanya’da araba almanın ne kadar kolay olduğunu bizlere gösteriyor.

Almanya’da Audi, BMW ve Mercedes Araçlar Ne Kadar?

Audi, BMW ve Mercedes markaları bilindiği üzere Almanya tarafından üretilen ve dünyanın en iyi arabaları arasında yer alan markalardır. Almanya’da 2022 Audi, BMW ve Mercedes fiyatları ne kadar sorusu da sık sık merak edilmektedir. 2022 sıfır araba fiyatlarını sizin için araştırdık. Şu anda Almanya’da 2022 Audi A4 fiyatı 34200 Euro şeklinde satılmaktadır. Diğer taraftan Almanya’da 2022 BMW 3 serisi fiyatı 36500 Euro değerinde satışa sunulmaktadır. Son olarak Almanya’da 2022 Mercedes Benz C serisi fiyatı ise 35500 Euro değerinde satışı yapılmamaktadır.

Almanya’da 1000 Euro İle Araba Alınır mı?

Pek çok kişi tarafından cevabı merak edilen sorulardan bir tanesi de Almanya’da 1000 Euro ile araba alınır sorusudur. Bu sorunun cevabını sizler için araştırdık ve bir sonuca vardık. Daha öncede söylediğimiz gibi Almanya otomotiv üretimi konusunda bir dünya devi konumunda. Kendisine ait onlarca araba markasının üretimini yapan Almanya’da araba almak oldukça kolay. Almanya’da 1000 Euro ile alınabilecek araçlara göz atalım. Almanya’da 1000 Euro değerindeki arabalar arasında Opel Astra 2002, Megane 2000, VW Polo 2001, BMW 316 2003, Audi A4 2001 model araçlar yer alıyor.

Otomobil Öğretmenliği tahsilimin ardından, Otomotiv Mühendisliği okuyarak kendi işletmemi kurdum. Otomobillere gönül vermiş bir birey olarak, bildiklerim hakkında insanlara yardımcı olup, bu görüşteki kişilerle yol arkadaşlığı yapmak için SON VİTES YOLA ÇIKTIM.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir