1. Anasayfa
 2. Yeni Arabalar

Renault Austral Fiyat Listesi & Teknik Özellikleri

2023 yılında "Avrupa'nın Satın Alınacak En İyi Otomobili" ödülü dışında, SMARTBEST 2023 ödülünü de aldı. Google Otomotiv Hizmetleri ile senkronize OpenR Link bilgi-eğlence sisteminin harika teknolojisi, Austral'ın mükemmel yapısıyla birleşerek onumükemmel bir oto haline getiriyor. O kadar ödülü boşa almadı, neden aldığını inceleyelim.

Renault Austral Fiyat Listesi & Teknik Özellikleri ** 2023
Renault Austral
0

Renault Austral Fiyatları ne kadar olacak? Kadjar’ı SUV sektöründen çekerek üretimini durduran Renault, yerini Austral’la dolduruyor. Her ne kadar ülkemize henüz giriş yapmasa da yurtdışında ödüllere doymadı. Renault Austral Fiyat lisitesi ve Renault Austral Türkiye’ye ne zaman gelecek sorularından önce, Renault Austral Teknik Özelliklerini inceleyerek ödüllere doyamayan bu otomobili biraz daha yakından tanıyalım

Renault Austral | Göz Alıcı Suv

Renault Austral Fiyatı
Renault Austral Fiyatı

Renault Austral için en uygun cümle bu olsa gerek “Göz alıcı suv” Google’la birlikte inşaa edilen OpenR Link bilgi-eğlence sistemi otomotibile fazlasıyla teknolojik bir yapı katıyor. Bu seride Renault’un efsaneleşmiş 4 Kontrol sistemi de bulunurken, 8 Sürüş modu da tam 32 Moda çıkarılmış.

Renault Austral Dış Tasarımı

Renault Austral Dış Tasarımı oldukça çarpıcı. Ön kısmında yer alan havalandırma ızgarası oldukça büyük ve gösterişli duruyor. Farlar da oldukça modern ve keskin hatlara tasarlanmış. Oldukça sportif ve moder duruyor. Arka kısımda yer alan devasa stop lamları da resmen ben buradayım mesajı veriyor.

Renault Austral İçi

Renault Austral İçi zevkli bir şekilde tasarlanmış. Alaşım pedallar, kapı ve gösterge panelinde suni karbonla beslenmiş fiber süslemeler göz alıcı detay olarak göze çarpıyor.

Renault Austral İçi
Renault Austral İçi

Renault Austral’in içindeki en büyük detay, hiç şüphe yokki Google ‘la ortak inşaa edilen OpenR Link bilgi-eğlence sistemi. Sistemin güzelliğini araca sığmayışından da anlayabiliyorsunuz. Çünkü, iç kısma konumlandırılan multimedi ekranı neredeyse bir tablet bilgisayar olmuş. 12,3 inç boyutundaki dijital gösterge paneli ve Android Automotive’den aldığı güçle 12 inçlik dikey multimedya ekranı teknoloji anlamında otomobili şahlandırıyor. Ayrıca ön cama yansıtılan 9.3 inç head-up display de mükkemmel görünüyor.

Toplamda 35 litreyi bulan saklama alanları, eline aldığı her şeyi arabasına atanlar için bile fazlasıyla tatminkar. Otomobilin en full donanımdaki katlanan koltuklar özelliği, saklama alanını daha da yükseltebilir. Elektrikli bagaj kapağıyla kolay bir şekilde açılan bagaj tam 500 litre. Koltukları kaydırırsanız 575 litreye kadar arttırabilirsiniz. Arka tasarafta oturulanlar için bırakılan 27.4 cm’lik diz mesafesi de muadillerinin çok ama çok ilerisinde.

Renault Austral Motor Seçenekleri

Kaputu açtığımızda da karşımıza hibrit ve hafif hibrit motor seçenekleri geliyor. Dizel motor bir çok araçta olduğu gibi Renault Austral’de de bulunmuyor.. Bunun yerine E-Tech adı verilen full hibrit olan versiyonda 1.2 litre ve 3 silindirli benzinli motor bulunuyor. 70 beygir gücündeki elektrik motoruna da 1.7 kWsa 400V batarya takılmış. Beygir gücü açısında da 160 ve 200 olmak üzere iki farklı alternatif bulunuyor. Ortalama yakıt tüketimi de 5.1 Litre

Bir diğer motor olan Mild Hybrid aslında tanıdık bir sistem. Renault Captur Ve Renault Clio’da bu motor seçeneği kullanılmıştı.. Mercedes iş birliğiyle geliştirilen bu sistemde motora entegre edilmiş marş motoru ve 12V lityum iyon batarya destek oluyor. Bu sistemde gaz pedalından ayağınızı çektiğinizde Mild Hybrid devreye giriyor ve otomobilin salınımını uzatıyor. Tükettiği ortalama yakı 6.2 Litre oranında.

Renault Austral Teknik Özellikleri

Renault Austral Teknik Özellikleri bünyesinde önce boyutlarına yer verelim.

 • Uzunluk: 4568mm
 • Genişlik: 2034 mm (aynalar dahil)
 • Yükseklik: 1571 mm
 • Dingil mesafesi: 2720mm
 • Önyükleme alanı: 485L-1268L

Öne çıkan özelliklerini de şu şekilde sıralayabiliriz,

 • 18 inç iki renkli alaşım jantlar
 • 215/55 R18 Kumho lastikleri
 • Yer tasarrufu sağlayan stepne
 • LED farlar ve gündüz farları
 • Far sensörleri, otomatik yanan uzun far
 • LED stop lambası çubuğu
 • Otomatik kilit açma özelliğine sahip yakınlık anahtarı
 • Yürüyerek uzaklaşan otomatik kilitleme özelliği
 • Yağmur algılayan silecekler
 • Otomatik katlanan yan aynalar
 • Gizlilik camı
 • Sunroof
Renault Austral Fiyat

Renault Austral Fiyat Listesi

Renault Austral Fiyat Listesi henüz resmi kaynaklar tarafınca netleştirilmedi. Otomobilin bu yıl sonuna doğru satışa sunulmasını bekliyoruz. Fakat, Yurt dışında aktif satışının yapılıyor olması bizlere ülkemizdeki vergilendirme sistemini de göz önüne aldığımızda rakamlar açısından ışık tutuyor.

Yeni Renault Austral Joy 1.3 Mild Hibrit 140 Beygir Manuel1.180.000 ₺
Renault Austral 2023 Joy 1.3 Mild Hibrit 140 BG EDC Otomatik Vites1.190.000 ₺
Renault Austral 2023 Touch 1.3 Mild Hibrit 140 BG Manuel atik Vites1.240.000 ₺
Renault Austral 2023 Touch 1.3 Mild Hibrit 140 BG EDC Otomatik atik Vites1.330.000 ₺
Renault Austral 2023 Icon 1.3 Mild Hibrit 140 BG EDC Otomatik atik Vites1.390.000 ₺
Renault Austral 2023Icon E-Tech Hibrit 200 BG EDC Otomatik atik Vites1.540.000 ₺
Renault Austral 2023 RS Line E-Tech Hibrit 200 BG EDC Otomatik atik Vites1.660.000 ₺
Renault Austral Fiyat Listesi

Renault Austral Türkiye’ye ne zaman gelecek?

Renault Austral’in 2023 yılı için ilk 500 kişiye ön sipariş alındı. Teslimatlar Haziran ayında yapılacak. Daha sonra da ülkemizde seri satışa sunulacak.

Renault Austral kaç para?

Henüz resmi rakamları açıklanmadı. Fakat, yurt dışı satış rakamları ve ülkemiz vergi sistemi göz önüne alındığında başlangıç fiyatı 1,2 Milyon seviyelerinde olacaktır.
1 kez oylandı, 5 üzerinden 5 puan aldı.

O.D.T.Ü İletişim Fakültesinden mezun oldum. Bir çok markanın Satış Danışmanı olarak başladığı yolculuğumda, önce Satış Sorumlusu daha sonra da Satış Bölge Sorumlusu pozisyonlarında görev yaptım. Gönüllük esası kapsamında deneyimlerimi, tecrübelerimi Vites.NET Güncel otomobil bloğunda paylaşıyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir